şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaşım o isimden zaten var o kişiden de zaten var. neyin derdindesin?
  • inanılmaz saçma bulduğum durum. yahu neden babanın/annenin ismi verilir ki? reenkarne mi edeceksiniz? ayrıca çoğu zaman öyle tuhaf isimler denk geliyor ki çocuk direkt 20 yaş falan büyüyor. 3 yaşında çocuğa şevket, nurullah, hayri falan diye isim koyan tipler var.

iyice araştırıp anlamlı ve çocuğa ileride sıkıntı yaratmayacak isimler koymalı.
  • sevdiği topçunun, popçunun veya siyasetçinin adını verince sorun yok, anne/babanın ismini verince "oooo ne gerek var?"
    insanın babası veya annesi vefat edince ve hiç değilse onların adı ve sevgisi yine en sevdiginde, kendinden bir parça olan çocuğunda yaşasın istiyor sadece. çocuğun her adını söylediğinde aklına onlar gelsin istiyor. bir nevi ölümsüzleştirmek istiyor yani. ya da anne babasını yaşarken mutlu etmek ve onurlandırmak istemiştir. kime ne?
    ciks isimler koyacağım, hava atacağım diye kasmamak gerek.
  • çocuğuna cinsiyetine göre kendi ya da eşinin adını vermekten daha mantıklı harekettir.
  • hatta bütün çocuklarına kendi adını veren tanıyorum.
  • isim arayıp bulmaya bile üşenen insanların ebeveyn oluşuna şaşıp kalıyorum. (bkz: you had one job)
    yaaağğ biraz özenin be kardeşim! ordan 1 over şurdan 1 spermle olmuyo bu işler. bi birey yaratıyosun şurda daha ilk yapman gereken işte bile bi tembellik bi amanbesendecilik.off siz anne baba olmayın ya bu yaratıcılıkla harcanıyorsunuz ,gerçekten..

tanım:özensizliktir.
  • ortağım benzer bir olayı yaşadı , çevresi babasının ismini koymasını istiyordu o ise çocuk benim kendi ismimi koyarım dedi , ha birde klasik 2. ad ; x oğlu eymen x oldu
  • iki isim koyun o zaman anlaşmazlık varsa. bir ismi eşlerden biri, diğer ismi de eşi koysun, çocuk hangisini isterse onu kullansın. bu kadar basit bir konudan dolayı (benim dediğim olacak kısmına çözüm üretilememesidir basit olan, yoksa çocuğun isminin konulması değil yanlış anlaşılmasın)tartışma çıkaranlar evlenmeyin arkadaş siz, hatta ürmeyin çocukta yapmayın bir zahmet.
  • 9 yaşındaki kardeşimin ilk adı ne yazık ki şerafettin, baba yapma baba etme dur dinletemedim. allah yardımcısı olsun.