şükela:  tümü | bugün
  • rastlarsınız bunun gibi insan dışı yaratıklara sokaklarda. çocuk bu. çarşıya çıkacaksın da onu bunu istemeyecek mi? istediği yapılmayınca ağlamayacak mı? ağlayacak. şımarıklığından mı, çocukluğundan mı bilinmez. çocuktur yapar. karşılığında sinirlerine hakim olamayıp yol ortasında çimdiklemek, tokatlamak, elinden tutup sürüye sürüye götürmeye çalışıp yerlerde debelenmesini izlemek hatta daha ileri gidip tekmelemek gibi abuk davranışları sergileyen öz anneler de mevcuttur.
    yapılacak en güzel şey, hoş belki bize laf düşmez, kendi çocuğu ne yaparsa yapsın denebilir ama, çocuğa yaptığını anneye aynen uygulamaktır. çocuğunu ağlıyor diye çimdikleyen, hatta kolunu, yanağını ısıran bir anne* ile karşılaştım. dayanamadım. kendime hakim olamadım. 4 kadının arasında gidip annenin yanağına çimdik atıp, elini ısırdım. şimdi de sen ağla dedim. söyleyecek söz bulamadılar. umarım dersini almıştır. (bkz: cehennemlik anneler)
  • sırf çocuk yapmak için değil,sevebilecekseniz bakabilecekseniz değer verip büyütebilecekseniz yapın.birde kadınları cinsel obje olarak görenler hiç çocuk yapmasın,gerekirse hiç evlenmesin.kadınlara değer verenlere sevenlere “allah dur diyene kadar” olsun çünkü anne ve babanın fedakarlığının sınırı yoktur.

—- spoiler ---
    kimi arar bulamaz kimi bulur çöpe atar,attırır.
    --- spoiler ---