şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çıldırırım, kendim geçerim, nefret dolu olurum, gözlerim yaşarır ve adeta çıldırırsın.

bakın bunu tam dibimizde esad ve putin'in bombardımanları ve kullandıkları kimyasal gazlar yüzünden şu tweet'te göreceğiniz durumda bu çocuklar. bu tweeti sizin o solcu salakların dediği gibi şeriatçı adamdan değil. almanya bild yazarı julian röpcke'nin tweeti bu. çok acı bir durum dayanamıyorum. her bebek görünce kendi çocuğumu o halde olsa ne yapardım diyip çıldırıyorum.

yani allahım anlamıyorum neden durmuyor neden caniler ölmüyor neden derslerini verecek bir adalet terazisi çalışmıyor şu dünyada. nasıl dayanılır bu kadar acıya.

biz burada çocuğumuz alnı kızardı aman diye gerilip dururken yanı başımızda bebeklerin olduğu yere klorin gazı atıyor.

ben bu durumu yaşayan bir baba olsam çıldırırdım sanırım. allah yardımcıları olsun.
  • ağlarsın. sızlanırsın. haykırırsın. çıldırırsın. nefret dolu da olabilirsin belki, hatta bir saniye; olursun.

ama gözlerin de yaşarsa, yine de elinden hiç birşey gelmez. intikam ya da başka bir eylem için de dahi olamazsın. çünkü kimse seni duymaz. kimse için “vah vah, yazık ya insanlık ne hale geldi”den öte değilsindir.

o sebeple olmamasını dile. ne sana ne de bir başkasına.
  • o kimyasal gazın üretildiği fabrikayı götüne sokarım !!