şükela:  tümü | bugün
 • umursuz insanlardır. net.
 • "evde gecenin bir vakti koşturup duruyorlar" diye şikayet ettiğinde "ne yapayım bağlayayım mı" der bu ebeveynler genelde. çocuğunu at olarak görüyor heralde. terbiye vermekten aciz üreme makineleri
 • cocugunun insan gibi davranmasi icin kilini kipirdatmayan eneveynlerdir.

  saldim cayira mevlam kayiradirlar.

  cocugu kendinden 10 yas buyuk, hic muhattapi olmayan birini azarlama yetkisini kendinde gorur.

  her seyi sacma ve gereksiz bulur, bir seyin "niye?" sini dusunmeden tepki gosterir, inkarla buyur, hayat boyu bir arpaboyu ilerleyemez ot gibi kalir, seveni olmaz.

  simdi, ey ebeveynler!

  birinci vazifeniz cocugunuzun hayatini kendi iyiligi icin cehenneme cevirmek.

  siddete karsiyiz evet, ama siddete bas vurmadan da cocugunu dize getirmenin yontemleri mevcuttur. ceza verirsin. ceza cocuga islemiyor mu? hassas noktasini bulup, ordan vurursun (fiziksel olarak degil. sadist olmayin)

  zaten cocugun kirilma noktasini(yine fiziksel etkilesim degil) bulamiyorsan o cocuk hic senin olmamistir. git kendini bir cami avlusuna birak(sinagog, cemevi, kilise ve bilimum ibadethanelerz basvurulabilir. ).

  senden bir bok olmaz arkadas. cocugun sana ve diger insanlara saygi gostermiyorsa sen olmamissin demektir.

  cocugunun sana saygili olmasi icin onu muma cevirip, yirmi yasinda hala kendine sizli bizli hitap etmeye zorlamana gerek yok.

  "cool" ebeveyn olarak da saygisini kazananilirsin.

  hayir sonra o toz kondurmadiginiz dol israflariyla birlikte yasamak zorunda kaliyoruz.
 • eşcinsel görünce îbne' diyen ebeveynerdir.
 • bu tür ebeveynler toplu taşıma araçlarında yaşar, çocuklarının diğer insanların kafasını ütülemesinden beslenir.
 • kızına prenses, oğluna prensmiş gibi davranan denyo ebeveynlerdir. dünyada milyarlarca çocuk var ama sorsan bunların ki hepsinden farklı. daha özel, daha güzel.

  bok daha özel. çocuğa öyle bir muamele yapıyorlar ki çocuk kendini herkesten üstün görmeye başlıyor. annesini babasını dinlemeyen öğretmeninden yada sokakta senden benden çekinir mi?

  çocuk egoyla başlıyor hayata. hep el üstünde tutulduğu için ayakları yere hiç basmadığı için de ilk yere düşüşü acı verici oluyor.

  halbuki çocuk yere düşecek, hem manevi olarak hemde gerçek anlamda. hem dizi kanayacak, hem hevesi kırılacak. çok çok istediği şeyi bazen alamayacak, hayatta her istediğinin olmadığını daha çocukken görecek. bazen çok istediği şey için aylarca yıllarca bekleyecek, çabalayacak. çabalamadan, sabretmeden bazı şeyleri elde edemeyeceğini çocukken anlayacak.

  yeni jenarasyonların boktan olmasının en etkin sebebi bu yukarıda anlattıklarımdır. çocuğunuza hayır deyin ve hayır demeyi de öğretin. denyo ebeveyn olmayın.