• hamit, abdülrezzak, buse su, kerim can koymak yerine türkçe olmayan isim koyma eylemi. hoş türkçedeki isimlilerin çoğu da türkçe değil zaten.

mis gibi milena, franz, juan paul, vito vs isim var. eğer çoçuğum olursa dünyanın yedi ceddini araştırıp, güzel bir isim bulup onu koyacağım. yavri büyüyünce beğenmezse, geri değiştiririz.
  • başlığı açan kişinin ismi muhtemelen ahmet, mehmet, ali falan.
  • türkiye'de isimlerin büyük çoğunluğu arapça, farsça ve kısmı latince karışımı olduğu için pek de garipsenmemesi gereken durumdur.
  • kızım olursa (bkz: elizabeth)
    oğlum olursa fayik yaman..
  • cok dogru bir istir.

isim telafuzunda sikintilar yasanmasini onler. defalarca tekrarlama, heceleme derdinden kurtarir.

huylu adam’i soylemek bu kadar mi zor. huylu edim, hayli adim, huyul adm, huyl ædim.

eben.
  • ileride çocuğunun yurtdışında hayatına devam etme şansının bulunduğunu düşünen ailelerin bence ileri görüşlü bir hareketi
  • alttan alttan özentilik temelli olacak ama bunu dile getirmektense .

" adem de adam yakup ta jacob sonucta ne var yane ".
    " aman canım bu cağda yabancısı mı kaldı . "

gibi savunmalar barındıracak davranıştır.

ben savunmuyor yada savunuyor değilim. gayet olası durumdur. ama bizim genelimizin yakıtı bu yondeki gereclerdir. motivasyonumuz popülizm . kişisel bakışım "gelip geçiyoruz bu kervandan" dır . ne oldugu pekde önemli değildir. cocugun üzerinde sosyal etkilerden uzak olmasını ümit ederim. gothe degilde gökhan olsun efendim o kadar da...
  • ileride çocuklarının yurtdışına kapak atamayıp bu ülkede kalabilme ihtimalini düşünememiş geri kafalı anne babaların işi
hesabın var mı? giriş yap