• "o ölen canlı şu dünyada ki milyonlarca insandan da sizin çocuklarınızdan da daha fazla yaşamayı hak ediyor."

şu cümleyi kuran adam net orospu çocuğudur ve ona hiçbir şey anlatamazsın.

siktirip gitseniz köpeklerle bir adada yaşasanız da, kurtulsak!
  • hayvanseverlik konusunda sidik yarışına girmek istemiyorum, çok fazla sayıda köpeğim, kedim, kuşum, tavuğum, tavşanım vs oldu. söyleyeceğim tek şey; normal bir adam, çocuğunu kovalayıp ısıracak köpeğin götüne namluyu sokar, kimse sikim sikim duyar kasmasın. ha köpek ısırmamış ise, sırf çocuk korkuyor diye yapıldı ise o zaman tabiki durum farklı, zavallı köpeği savunan taraf oluruz.

tanım : olmaması gereken. ya şikayete bir çözüm bulacaksın, yada vatandaşın kendi çözümünü kendi üretmesine kızmayacaksın.
  • "siktirip gitseniz köpeklerle bir adada yaşasanız da, kurtulsak! "

şu cümleyi kuran adam net orospu çocuğudur ve ona hiçbir şey anlatamazsın.

köpekler zaten bizle bir arada yaşıyor. siktirip gitseniz de köpekler sizden kurtulsa.
  • yine içinde bir parça bile hayvan sevgisi olmayan dangalak vicdansızları ortaya çıkartmış haber.
  • hayvan doğanın parçası da insan doğanın parçası değil mi aq. sanki adam alenen önüne denk gelen bir köpeği öldürmüş. tamam hayvanları koruyalım da kendimizi de koruyalım aq.
  • meşru müdafaa hali burada da geçerlidir, çocuğuna saldırdığı anda yapsa hiç bir sıkıntı yok. ama heralde bu adam pompalı tüfekle gezmiyor normal hayatında. olay bittikten sonra gidip şehrin ortasında pompalı tüfekle hayvan vurmanın tutar yanı olabilir mi. tabii ki 5 sene hapis yatmayacak ama gerekli cezayı alması gerekir. hayvanı vurmayı bırak öyle topluma açık alanda koca tüfekle gezip ateş falan edemezsin, afgan dağları mı burası.
  • bu başlığa yazanların amacının etrafa şirin gözükmek olduğunu düşünüyorum. "köpek ısırmamış, kovalayıp küçük çocuğu kovalamış" diye savunuyorlar. kusura bakmayın çocuğu olmayan anlamaz belki, benim küçük masum çocuğumu korkutup tramva yaşatacak köpek de olsa sapık biri de olsa aynı şeyi ben de ona yaparım.

bu konuda başı boş sokak köpeğini savunanlar, evlerine giren böcek, fare gibi hayvanlara da aynı şefkatle yaklaşıyorlar mı merak ediyorum.

son günlerde yaşanan meşhur papağan olayına bakış açınız da şöyle olması gerekmiyor mu; o adam papağanı öldürmedi sadece korkuttu, ceza alması çok saçma değil mi?
  • hukuk sisteminde gayet de normal olandır. meskun mahalde ateş etmek, hayvanı vurmak ve çevredekileri silahla tehdit etmek. bunların üçü de suç ve cezaları belli. adam bir psikopat. bazı arkadaşlar yazmış: çocuğunu döven diğer çocuğu da vur o zaman.

ayrıca hayvan sadece kovalamış. velev ki ısırdı... ulan sizi hiç mi köpek kovalamadı veya ısırmadı? bu nasıl aymazlık ve kendi dölünü her şeyden üstün görmek. gider aşısını yaptırırsın çocuğun hatta üstüne köpeklere nasıl davranması gerektiğine dair eğitim verirsin, köpeği de olay görüntüleriyle birlikte belediyeye bir daha bildirirsin. uğraşırsın aldırtırsın oradan. bu kadar. sonra ne çocukta travma kalır ne sen katil olursun.

asıl şaşkınlık verense burada 'vururum, asarım, kırarım.' diyen mallar. evet, arkadaşım malsınız. ayrıca şunu diyeyim: hiçbir bok yapamazsın. aslında (olan veya olmayan) çocuğu üzerinden içindeki caniyi besleyen mallar doluşmuş buraya. gücünün sadece sokaktaki köpeğe yetebileceğini düşünüyor ve yıllarca damarlarına işlemiş ezikliği, zalimliği, sevgisizliği ortaya saçıyor.

bir tanesi de çıkmış sahibini de vuracakmış. yavrum önce bir elini yüzünü yıka kendine gel. içindeki katili bir sustur. bir bok yapamazsın götün yemez o ayrı ama bir de şöyle düşün: şimdi sen, bir köpek sahibi olan beni tehdit ediyorsun. o vakit çocuğu ısıran bir köpekten bir farkın yok çünkü tehditsin. o zaman benim seni vurmaya hakkım var mı? böyle düşünürsen anlarsın sorunun nerede olduğunu.

ayrıca evimde köpek besliyorum. sokakta birçok köpekle muhatap oluyorum. hatta köpeğimle gezerken bana sana saldırdıklarından daha fazla saldırıyorlar. bölge koruma kafası işte. ben nasıl davranmam gerektiğini bilirken sen bilmiyorsan ve ağlıyorsan sokakta köpek var korkuyorum diye o senin sorunun.

hülasa mallar doluşmuş sözlüğe.
  • köpeğin kovalamasının bile çocukta nasıl bir travma yaratacağını akıl edemeyenler kararı normal karşılamış.

beyler biz insanız bu arada hatırlatayım. hayvanlık yapmanın alemi yok bence.
  • insan ya da hayvan değişen birşey yok ikiside canlı, birinin diğerine üstünlüğü yoktur ve evet hayvan yaşamına da insan yaşamına da kasıt suçtur, cezası hapis hatta müebbet olmalıdır. ayrıca yeri gelmişken benim köpeğim ya da başka bir hayvana gözümün önünde zarar verecek adamın götüne o silahı sokarım. sizin çocuğunuz sizin için ne ise benim köpeğim ve birçok insan için besleyip büyüttükleri hayvanlar o kadar kıymetlidir, senin gibilerin bunu idrak etmesi, empati yapabilmesi zor farkındayım. birçok insan senin çocuğuna bakıp verdiğin değerin on katını kendi beslediği gözünden sakındığı hayvanına veriyor, ailesinden biri yapıyor onu, ölmek üzereyken sokaklardan alıp yuva veriyor ona, sen kimsin hangi cesaretle öldürmek dursun yanına bile kötü niyetle yaklaşacak gücü kendinde buluyorsun. sözlükte bu caniliği yapanı öveni, aynı şeyi bende yapardım diyen bozuk kişiliklerle ve bunların entrylerini favlayanlarla ilgili suç duyurusunda bulunulmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap