şükela:  tümü | bugün
  • doverken kullandigi kemerle munasip bir yerinden tavana asilmasi gereken yaratiktir.
  • o kemerle sikilmesi gereken babadır.
    öylelerine baba denirse tabi.
  • üst kat komşumuzdu ben çocukken. bir diğer işkence yöntemiyse, çocuğu ayaklarından yakalayıp baş aşağı sobanın üstünde tutmaktı.
  • yaptığı şeye şahit olmamak için dua ettiğim insansılardan biridir. şiddeti yererken şiddet uygulamanın mantıksız gelmediği anların aktörüdür.
  • insan değildir.tabi diğer dövenlerle birlikte.
  • çocukluğumda izlediğim bir filmi getirmiştir aklıma. sonradan tekrar izlemek istemiştim ancak ismini bulamamıştım o filmin.

alkolik bir baba, iki erkek kardeş ve silik karakter bir anne. baba eve her gelişinde koca bir kasa bira ile içeri giriyor. mutfağa geçip birasını açtıktan sonra küçük oğlunu yanına çağırıyor ve mikrodalga fırında ısıttığı ucunda fişi de olan elektrik kablosu ile çocuğunu dövmeye başlıyor. büyük oğluna tokat dahi atmıyor anlam vermediğim şekilde. abi de bu duruma üzülüyor ama elinden birşey gelmiyor. çocukların canlarına tak ediyor ve muazzam bir çalışmanın içine giriyorlar. minik demir tekerlekleri olan, topladıkları malzemeleri taşımalarına yarayan, küçük kaykaya benzeyen bir arabaları var. evin garajında ne olduğunu bilmediğim bir çalışmanın içindeler harıl harıl. sonunda dayak yediği bir gün giriyor garajın içine, açıyor yaptığı ne olduğu bilinmeyen şeyin üzerindeki örtüyü ve bir müddet sonra koşmaya başlıyor uçuruma doğru sadece ayakları görünecek şekilde.

meğer bizim ufaklık baba şiddetinden kaçmak için hazerfan ahmet çelebi misali kendisine kanat yapmış abisinin desteği ile. küçük kardeşin bu elemine son vermek için desteğini esirgemeyen abi, kardeşin evden kaçmasına yardımcı oluyor.

filmin sonunda kaçan çocuk büyümüştü. sesi duyuluyordu sadece. mutlu bir hayat sürüyormuş söylediğine göre. sadece desteğini esirgemeyen abisini özlediğini ifade ediyordu.

nedendir bilinmez bu film beni çok etkilemişti. bak yine hatırladım senaryoyu ancak filmin adı aklımda yok. "uçmak istiyorum" gibi aklımda kalmıştı ancak arayıp bulamamıştım. keşke bilen biri olsa da bana hatırlatsa. eminim ki izleyen ve etkilenen birileri vardır içinizde benim gibi.
  • aklıma kurtlar vadisindeki erdal kömürcü karakterini getirmiştir. nabıyon la itoğlu it diyorsa öyle baba tadından yenmez.
  • abuzer kömürcü gibi babadır. daha sonra katili olacak bir serseri yetiştrmektedir.
  • baba değildir,başka bir şeydir o.gül gibi çocuklara fiske vurmaya kıyamazken kemer ne lan.