• sonrasında kendi eşcinselliğini ortaya koymaya cesaret edebilecek baba da olabilir.

(bkz: american beauty)
  • diğer ülkelerin babaları hakkında yorumda bulunamam ama türk bir babaysa %90ihtimal siktir git evimden vurdur kendine bir daha da gözükme gözüme der ya ad direk kendi vurur.
  • başta bu durumun bir seçim olacak kadar basit olduğunu sanıp, çözümünün de iki tokat olduğundan emin bir şekilde kendi canından kanından olan çocuğuna -muhtemelen çocuğunun iyiliği için olduğunu düşünerek- sert çıkacaktır. o tokatlarla, dayaklarla ya da ölüm tehditleri ile oğlunun/kızının düzelmediğini görünce çocuğunu ya öldürerek kendi sikko onurunu kurtaracak, ya hayatından reddedecek, ya da bu durumun kendisinin veya çocuğun elinde olmadığını anlayıp sike sike empati kurmak zorunda kalacaktır. türkiyede ise bu durumun sonucu genellikle bellidir.
    (bkz: ahmet yıldız)
  • "hayır olamaz, ben seni büyüttüm de bu günler için mi lan söyle" cümlesiyle karşılaşması muhtemel çocuktur.
  • çocuğunun eşcinsel olduğunu öğrenen bir babanın ve oğlunun, ilham verici, örnek olacak hikayesini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz;

coming out
  • --- spoiler ---

birkaç sene evvel laf açılmıştı ve yobaz itin tekiyle konuşmuştum şu cinsel sapkınlık konusunu. safımı pek belli etmeden, sadece esnek düşüncelere sahip birisi gibi davranmıştım.
    “ama nereden biliyorlar?” diye sormuştum. “doğrunun hangisi olduğunu, yanlışın hangisi olduğunu… bunca olasılık arasından, hemen her konuda, doğruyu ve yanlışı nasıl oluyor da bunca netlikle belirleyebiliyor insanlar? nereden, nasıl biliyorlar?”
    kendinden gayet emin, toy heyecanıma gülümseyerek cevaplamıştı:
    “her şey açık değil mi? her şey belli değil mi? bakmak ve görmek yeterli olur!”
    ‘açık olan, belli olan ne ulan hırbo! neye bakacağız, neyi göreceğiz!’ diye haykırmamıştım suratına ne yazık ki. oysa şimdi bu şekilde bağırmadığım için değil, tam burnuna var gücümle bir yumruk indirmediğim için pişmanım.

--- spoiler ---

http://otantik-kahraman.blogspot.com/…1/pislik.html
  • (bkz: #18404391)
hesabın var mı? giriş yap