şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sıkıntı çekebilecek, gerekirse psikolojik destek almaktan çekinmemesi gereken babadır.

  olayın homofobi ile alakası yoktur. çocuğun babası homofobik olmasa dahi etkilenir. bu olaya ne kadar homofobik bir açıdan bakmasa dahi, kendi evladının bu ülkede yaşayacağı potansiyel sıkıntıları düşündükçe moralinin bozulmaması elde değildir.

  bir yandan da çocuğunun kendisi gibi olmasını her ebeveyn ister, kendi gibi çocuk sahibi olmasını, çocuğunun ailesinin genlerini taşımasını elbette ister. bu ne kadar medeni yaklaşırsak yaklaşalım insanın içgüdüsel bir isteğidir.

  bu durumda olan baba için şahsım adına söylenecek şeyler; olayı çabucak kabullenmesi ve evladına sevgi ile yaklaşması.

  her ne kadar gönlünüzden geçen bu olmasa da evladınız sonuçta, olayı çabuk kabullenin ki birtakım şeyleri direterek evladınızı kendinizden koparmayın. ona sevgiyle yaklaşın ki, 20 yıl sonra da şartlar ne olursa olsun o da sizin gözlerinizin içine sevgiyle bakıp "baba" diyebilsin.
 • bir erkek çocuğum var ve ne yalan söyleyeyim, ileride böyle bir itirafla gelirse üzülürüm, üzülürüm ama yine de oğlumdur, bağrıma basarım.

  ama büyüyünce kul hakkı yiyen, başkalarının namusuna yan gözle bakan, üç kuruş için eğilip bükülen bir tip olursa, esas o zaman benim için biter.

  çocuklarımızla ilgili, "eşcinsel olursa ne yaparım" kaygısından çok "ya iyi bir insan olmazsa" kaygısı gütsek keşke.
 • halâ sarılıp öpüp koklayacağınız hayatta olduğunu bildiğiniz bir çocuğunuzun olmasıdır..

  üzerine daha çok düşüp, başkaları tarafından sömürülmemesi için, öldürülmemesi için, tecavüze uğramaması için, toplumdan soyutlanmaması için, birilerine sermaye yapılmaması için destek vermeniz, yanında olmanız gerektiğini öğrenen babadır...

  babalığın tüm durumlarda, her şartta olduğunu öğrenen babadır...
 • ülkemizdeki genel baba profili için kaldırması oldukça zor bir durum olduğu muhakkak lakin potansiyel bir baba adayı olan şahsımın hiçbir şekilde problem etmeyeceği durumdur.

  ne yazık ki hala anlatamadık bu çocukların herhangi bir suçlarının olmadığını. hala anlatamadık bu çocukların cinsel yönelimlerini seçme şanslarının olmadığını. hala anlatamadık bu durumun aslında çok normal bir durum olduğunu.

  hoş onlar da anlamak istemediler zaten.

  edit: yıl olmuş 2019, hala lgbti bireylerin haklarını savunmak için illa ki lgbti birey olmak gerekmediğini anlatmaya çalışıyoruz insanlara.
 • tek sorun ettiği; birilerinin oğlunu sikiyor olması.
  hadi sikilmeye indirgediniz bunu madem, kızını birilerinin sikiyor olması sorun değil yani. ya da oğlunun başka bir erkeği sikiyor olması da sorun değil.

  yeter ki kızı olsun, siksinler ya da oğlu olsun, birini bir şeyi siksin.
  bu kadar sizin hasta, çağ dışı bakış açınız.
 • çocuğumun insan olmasını tercih ediyorum. güzel seven, iyi kalpli, vicdanı olan, düşünceli, saygılı ve sağlıklı olmasından başka istediğim bir şey yok kimi becerdiği ya da kimin onu becerdiği beni ilgilendirmeyen kısım.
 • başlıkta “oğlu” değil “çocuğu” dendiği halde ceviz kadar beyninde doğrudan erkek eşcinselliğinin belirmesi; cinsiyetçilik. homofobik yorumlar; gırla zaten. gerizekalının biri de kanserden sonra olabilecek en kötü şey demiş. insanın çocuğunun senin gibi cahilin pisliğin teki olmasını ne yapacağız peki? anana babana sorsana bir.

  kusura bakmayın da bu kadar leş kişilikli olup bu kadar kötülüğü bünyenizde barındırıp palu ailesi’ni falan eleştirmeniz sadece sefilliğinizi daha da belirgin hâle getiriyor.
 • 1967’lerin türkiyesi’nde 19 yaşındaki modacı cemil ipekçi, babasına eşcinsel olduğunu açıkladığında aldığı cevabı hâlâ unutamadığını ve hayatının en önemli cümlesi olduğunu söyler.

  "babama eşcinsel olduğumu söylediğimde, '`dört duvar arasında ne yaptığın değil, hayatta ne yaptığın beni ilgilendiriyor`' diye cevap verdi.
 • --- spoiler ---
  düşünsene oğlun oluyor, bi gün eve geliyosun ve birilerinin oğlunu siktiğini görüyosun falan. kabus.
  --- spoiler ---

  düşünsene kızın oluyor. bir gün eve geliyorsun ve birilerinin kızını silktiğini görüyorsun. ne yani göbek mi atacaksın!

  tanım: destek olması gereken babadır.