şükela:  tümü | bugün
  • yok böyle biri. hayallere kapılmayalım,olmayacak da. ebeveyn dediğin çat diye dalar odaya.
  • babamdır bu. oğlu ya da kızı fark etmez çocuğunun odasına kapıyı çalarak girer.
  • halen ailesiyle yaşayan zavallı ergen yazarlara dert olmuş ebeveyindir.
  • birlikte yaşadığımız dönemde annemin üstlendiği rol... gerçi kapıyı tıklatmasıyla odaya dalması arasında 0,3 saniye olduğu için, bu uyarı eyleminin uyarmakla uzaktan yakından alakası yoktur.
  • babamdır. ya ne yapacağıdı kızının odasına güm diye mi gireceğidi?
    annem de kapıyı çalmazdı ama gelirken seslenirdi; ona da kabul.
  • benim ebeveynlerimdir.
    ama kapıyı çalar çalmaz cevap beklemeden direk içeri daldıkları için kapıyı çalmadan giren ebeveynden farkları yoktur. çare kapı kilitlemede!
  • gayet mantıklı bir ebeveyndir.

çalmadan gireni varsa kilit diye bir şey icat etmişler anahtarla falan çalışıyor. çok sıkıntı çekiyorsanız kullanabilirsiniz bence.
  • babamdır efendim, sadece kapıyı çalmakla kalmaz gir demeden de girmezdi.
  • bir baba olarak benim dahil olduğum ebeveyn grubudur.. üstelik öyle kapıyı vurur vurmaz açmak da olmaz.. önce oğlumun "gel" demesini beklerim.. hem zaten çoğu zaman da kapıyı kilitlemiş oluyor kerata.. bunun böyle olmasının mantıklı nedeni de kendi çocukluğumda ebeveynimden beklediğim ve gördüğüm ya da görmediğim davranışları kendi çocuğuma göstermem gerekliliğidir.. elbette ki büyüyüp çocuk sahibi olduğunuz zaman çocukluğunuzdaki taleplerin hepsini kendi çocuğunuzda hayata geçirmek mantıklı olmaz.. çocukluktan, daha doğrusu hayat tecrübesi eksikliğinden kaynaklanan bir yan unsur vardır çünkü bu taleplerde.. denge.. en önemlisi dengeyi tutturmaktır..
  • uygulamayı yanlış anlasa da babamdır bu. girebilir miyim deyip kapıyı çalarken aynı anda bedeninin yarısıyla odaya girme işlemini gerçekleştirmektedir.