şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tayyip'i mao'yla karistirmak)
    tecavuz mecavuz nerden gelirse gelsin, yeter ki cocuk gelsin mantigindaki bir zamanda yasiyoruz, ne ehliyeti hocam?
  • aslına bakarsanız başlığı ilk okuduğumda resmi nikah ile ilişkili bir konu olduğunu sanmıştım, yanılmışım. benim ehliyetim yok diycektim..
    her neyse..
    cok yerinde bir konu, son zamanlarda herseyin sorgulandigi ülkemizde, bunun icin de bir çözüm yolunun bulunması lazim. gerçi torpilin varsa, hadi yine iyisin.. erkek olsan bile kılıfına uydururlar, kaptın ehliyeti..
  • büyük kayıp.. henüz taze bir babayım. iyi bir ebeveyn mi yoksa kötü mü olacağımı zaman gösterecek ama en azından bunun için gayret ediyorum.

fakat yaptığım gözlemlerde şunu gördüm. çoğu insanın umrunda değil bu.
    insanlar için önemli olan çocuğu büyütmek. hepsi bu.

çocuğun olumsuz davranışları için azarla, kız. olumlular için aferin de yeterli gibi geliyor herkese. veya yeterli olmadığını bile bile otomatik olarak böyle davranıyorlar.

çocuğun davranışlarına bakıp “ neden?” diye sorgulamayan insanlar çocuk yapmasın.. en basiti bu. “neden” diye sorgulamayan kişi çocuk yetiştiremez.

bulduğu her cismi ağzına götüren 3 yaşında kızın yanağına vurup “ ayyy esila delirttin beni. bi daha yaparsan bak vallaha öldürürüm seni” diyen anne sağlıklı çocuk büyütemez..

bi sor ulan kendi içinde “ bu çocuk neden her objeyi ağzına sokuyor” bir merak et.. sanki sirk hayvanı eğitiyor..
  • esila nedir diye sözlüğe baktım öğle ile ikindi namazı arasına deniyormuş.
    esila’nın annesinde de olmayan ehliyet.