şükela:  tümü | bugün
  • fatih terim'in 12 mayis galatasaray-evkur yeni malatyaspor maci basin toplantisinda, kendisine sorulan bir soru uzerine bahsettigi birim.

soru, eskrim milli takiminda bir antrenorun 15 yasindaki bir sporcuyu sistematik olarak taciz ettiginin ortaya cikmasi uzerine, cocuk esenligi biriminin ne durumda oldugu idi.

ben hic duymamistim, bilmiyordum boyle bir birimin varligini. terim milli takimda goreve geldiginde, turkiye sportif direktoru olarak, ilk bu birimi kurmus. amac, futbolda alt yaslardaki cocuk istismarini onlemekmis. benden sonra ne durumda bilmiyorum dedi terim ancak;

ben boyle basinin da, federasyonun da ....
    ulan terimin dedigine gore ulkede boyle bir istismar durumu "var". ki sadece futbol degil, cok yerde var. hatta nerde yok ki?
    be adi serefsizler, isiniz gucunuz az birilerinin gotunu yalamak olmasin da, su sorunu cozmek olsun be? olmaz mi? yemeden icmeden uzerine dusulmesi gereken bir sorun bu, he tabi ne konusuyorum kime ne anlatayim ki ben...
    bi kereden bisey olmaz diyenler mi gormedik, kuran kurslarinda yapilanlarin nasil ortbas edildigini mi duymadik...

alayinizin amk.

sampiyonluk sevinciyle terimin basin toplantisini dinlerken bir anda okuz oturdu icine. sikmisim sampiyonlugunu, boyle pislikleri dusundukce...