şükela:  tümü | bugün
 • bir davetiye klasigidir.. bunu yazana mi, yoksa her yere tam kadro giderek buna mecbur birakan insanlara mi kizilmali bilinmez.. ama kaba bi seydir.. davetiye iki kisiliktir'in altinda yazar genelde..
 • biraz inceltilmiş hali için;

  (bkz: çocuklara iyi uykular)

  alt entrylerde sayanları görünce ben de iki yorum yapayım dedim.

  yemekli düğünlerin vazgeçilmezidir ve de bence en doğrusudur. ben de aynısını yaptım, gerçekten yakınım olan ve bana kıymet veren kimse alınıp darılmadı. zira o düğünün benim düğün günüm olduğunu, istediğim gibi bir düğün yapabilmek ve eşimle dostumla gönlümce eğlenmek için maddi manevi olarak ne kadar uğraştığımı bildiler. bu sebeple trip yapan tek kişi oldu, böylelikle de onun da ne kadar "anlayışlı" olduğunu görmüş oldum. elbette çocuğunu bir yere bırakamayacak ve bunu insan gibi önden söyleyen kişilere duruma göre tolerans tanıdık, ama tamamen bencilce " ay ben çocuğum olmadan aslaaaa" diyenlere biz de aslaaaa dedik.

  şimdi geleyim işin diğer boyutuna; öncelikli olarak belirteyim daha önce bu tip bir organizasyon (kişi başına hesap yapılan) yapmamış kimse bu konuda bilmiş bilmiş yorumlar yapmasın. zira bizim milletimiz lcv denilen şeyle henüz tanışıp kaynaşmadı. son güne kadar gelip gelmeyeceği belli olmayan, ay bilemiyorum ki diyen, kesin geliyorum abi deyip düğün günü tek derdim onun katılmıymış gibi açıklama mesajı yazan, siz beni unuttunuz sanırım deyip davetiye verilememesine rağmen 4 kişi düğüne gelen falan filan diye bir anlatsam insan manzaralarını roman olur.

  bu keşmekeşin içinde -tekrar belirtiyorum mutlu günümü eşimle dostumla paylaşmak için- yaptığım organizasyonda bir de ortalara salınmış, sürekli eteklerime yapışan, bütün fotoğraflara koşan çocuklar görmek istemedim. işin bir de maddi boyutu var ki, hiç romantik duyarlara gerek yok. babadan zengin değilseniz size düğünde gelecek takıları zaten bu eğlence için veriyorsunuz eli yüzü düzgün bir organizasyon istiyorsanız. eh bu durumda kişi başı 100 liraya gelmiş olan bir düğüne bir çeyrek veya gram takmaya 2 çocuğunla geliyorsa gelme kardeş. vallahi eksikliğini hissetmem. zaten bu hesabı yapmadan yanımda olsun yeter dediğin seviyedeki can ciğer insanlar sen söylemeden gerekli anlayışı gösteriyor.
 • çocuğu burada da yapabilirsiniz anlamına da gelebilecek olan ricadır.
 • düğünleri zehir zıkkım haline getiren cümle..
 • dans pistinde kafayı bulmuş bir şekilde kendi etrafında dönen sevimsiz çocuklarınızı görmememi sağladığından desteklediğim uygulama.
 • "takınızı takın sonra siktir olun gidin" anlamının da çıkarılabileceği cümle.
 • yemekli düğünlerin vazgeçilmez cümlesidir.
 • babamin her seferinde bu kisileri arayip 'cocuklarimi birakip bir yere gidince mutsuz oluyorum. gelemiyoruz kusura bakmayin' dedigi davetiye turu. bizim evde yaptigimiz nisanimiza da salondaki dugunumuze de davetlileri cagirirken 'coluk combalak torun tombalak gelin' dedi.

  canim babam.

  edit. o zaman katilma arkadasim yazilmis da.

  e katilmiyor zaten?
 • son derece yanlış ve yakışıksız bir kavramdır. düğünü düğü yapan kavramlardan birisidir çocuklar,zira çocuğunun huzursuz olacağını düşünen aile zaten ya getirmez ya da kendisi de gelmez.
 • son dakikada cimrilik yapmaya karar veren düğün sahibi cümlesi. hiç başka bahaneler arkasına sığınılmasın zira bunu yazmanın tek amacı kişi başına ödenen para sebebiyle çocukların da masraf yaratmaması, böylece daha fazla eş dost çağırabilmek. malum çocuk ayrı altın getirmiyor.

  komik gözüküyor. bunu yapacaklarına sadece nikah yapsalar daha onurlu zannımca.