şükela:  tümü | bugün soru sor
 • annesinin kendisine bakmak icin ne hale geldigini goren cocugun verdigi bir karar olabilir. ayrica kendisinin ayni fedakarliklari yapip yapamayacagini bilememenin verdigi huzursuzlugun sonucu da olabilir. hayati daha ozgur yasamak istemek, ya da sadece bencilce kafa dinlemek istemek gibi tek yonlu bakis acilari da pekala mevcut..
 • bulunduğuınuz mekanda çocuk istememek diye de düşünülebilir.
  düğündür, etrafta koşuşturur. nişandır, elbisenize basar. arabadır, ağlar ağlar, yola çıkıldığına pişman eder. yemektir, etrafa döker, kusar, sorun çıkarır. 'dur biraz' dersiniz, ağlar ağlar susmaz. ağlar, anası gelir, onu dövmediğinizi anlatmaya çalışırsınız, inandıramazsınız. patron çocuğudur, çirkindir, övmek zorunda kalırsınız. kucağınızdayken işer, kızmamak zorunda kalırsınız.
  çocuktur, iyidir, ama bazen de istemezsiniz nitekim..
 • cocuk sahibi olmak istememekten kanimca farkli bir durumdur.

  ornegin ben bilhassa uluslararasi ucuslarda ucakta bir cocuk olsun istemiyorum. zaten kapali alanda daraliyorum, bi de cocuk ziriltisina hic gelemiyorum. bu da iste cocuk istememekin guzel bir ornegidir.
 • gayet normaldir. cocuk dedigin igrenc yaratigi ne diye istiyceksin ki zaten. mamasina bezine verecem paraynan xbox oyunlari alirim, haftada 5 kez sinemaya giderim. buyudukce daha da artiyor o parayla direk ikinci bir hayat kurulur kendine mersin de bir yazlik filan oh oh.

  bi de hayatinin duzenini bozucak istedigin an sevisemiycen edemiycen yok cocuk duyacak, yok ya cocuk gelirse diye mutfak masasi tabuu olacak vs.. direk basa bela bir tane iyi yani yok. kedi gibi lan besle besle bi sikime yaramiyor cekip gidiyor, senide yaslilar yurduna yatiriyor sonra.
 • yıllarca kavuşmak için beklediğin sevgilinin paylaşılmamak istenmesi de olabilir sebebi... sonuçta çocuk olduktan sonra sen ve o ve çocuk olacak. ama çocuk olmazsa yalnız sen ve o...
  sırf türünü devam ettirme psikolojisi içinde çocuk yapıp özgürlüğümü ve sevgilimin sevgisini paylaşmak istemem şahsen.

  edit: eski entrylerimi gezerken rastladım da bir edit yapayım dedim. yukarıdakilerle aşağıdakileri değiştirsin zaman beni nasıl değiştirdiyse:

  bence çok saçma... bencilce bişe... ne demek istememek, olunca anlarsın ne kadar mutlu ve gurur dolu bir duygu olduğunu, eve gelince bakarsın çocuğunun yüzüne bütün yorgunluğun geçer... evet böyle... yani neymiş, çocuk istememek çocuk sahibi olana kadar hissedilen bir duyguymuş... *
 • bu denli kokuşmuşluğun,yozluğun yaşandığı bir dünyaya eziyet çekecek bir canlı daha getirmeyi vicdani bakımdan kabullenememe içgüdüsüdür bir bakıma da....
 • evrim kargaşasında bir karga olmaktır.
 • bencil olmakla ilgisi olmayan eylemdir. bencil (kendilerini düşünen) insanlar dünyaya kendilerinden bir iz bırakmaya uğraşırlar ve genlerini daha fazla aktarabilmek adına ellerinden geldiği kadar çok çocuk yaparlar. en ilkel dürtü budur bana göre.
 • - hugadu tukadu tatanka bebe..
  (ben yemekte çocuk istemiyorum)
  - tamtam.
  (tamam abi)

  (bkz: yamyam)
 • daima çocukların tarafinda kalmayi seçmektir. yani ana baba olmayi istememektir.