şükela:  tümü | bugün
 • tacizci öğretmen'in mahkeme seçimi başlığından hatırlanan, hizbullah kökenli tacizciye yapılan ceza indirimi.

  "karar duruşmasında, bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki görüşünü tekrarlayan savcı, hakkında 'cinsel taciz' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan a.b.'nin 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

  mahkeme heyeti, sanık a.b.'yi 'sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan, önce iki kez ceza artırımı yaparak 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

  mahkeme heyeti, sanığın geçmişi, yargılama sürecinde gösterdiği davranışı ve cezanın geleceği üzerindeki etkisini dikkate alarak, iyi hal indirimi yapıp, cezayı 4 yıl 8 ay 7 güne indirdi. kaynak"
 • duruşmalara katılmadığı halde, yargılama sürecinde gösterdiği davranışlardan dolayı indirim almış. makeme " gelseydi kesin efendi efendi otururdu " diye düşünmüş...

  takim elbise kiravatla lutfedip duruşmaya gitse tacize uğrayan çocuk ceza yerdi herhalde.

  şeriat mahkemesine gidelim demişti bir de.

  gerek kalmadı artık......
 • olmaması gereken indirim.

  sanığın geçmişi zaten boktan yargıya gelme nedeni çocuk istismarı/tacizi daha başka bir şey aramaya gerek var mı geçmişte? kaldık ki yargıya yansıyan dışında başka tacizleri olmadığı ne malum bu şahsın?

  yargılamada ceketini ilikleyip, mahkemede masum masum oturması mı iyi davranış?
  sen sanığı mahkemede nasıl davrandığı ile değil hangi nedenle onüne geldiğinle değerlendir.

  ceza hukukunun en saçma sistemi iyi hal indirimi. bazı suçlarda kesinlikle uygulanmaması gerekiyor. toplum vicdanı yaralanıyor. adam mahkemeye saygı gösterdi diye alacağı cezada indirim olmamalı.
 • bugün de punisher olmak istedim. yapacağınız işi sikeyim dedirten.
 • hangi iyi halden bahsediyorlar çok merak ettim. ulan girdiğimiz sınavlarda bile bilmem kaç yanlış 1 doğruyu götüyor. bunların kaç yanlışı olması gerekiyor acaba iyi hallerini bozmak için. niyet etmiş küçük çocuğa, sonra eylemini gerçekleştirmiş, çocuğun psikolojisi gitmiş, geleceği bitmiş... ama yokk iyi biri aslında... (bkz: eğri ağacın doğru gölgesi olmaz)
 • iyi hal derken, adamın hali savcı ve hakime iyi gelmiş demek.
  beğenmişler bu hali.
  ellerinden geleni yapmışlar bu halini beğendikleri adam için.

  ama adaletin ve hukukun hali hiç iyi değil onu da söyliyeyim.
 • olmaz olsun böyle indirim. bazı şeylerde de indirmeyiverin şunu. çocuğa o gözle bakanın iyi hali falan olmaz. olsa bile kravatla, duruşla anlaşılmaz.
 • iyi halletme indirimi
 • artık kim bu mahkeme heyeti, açıklansın kamuoyuna hesap versinler dedirten haber. başka ülkede olsa bu kararı veren hakim ve savcı aylarca sorgulanır.

  kim lan bu duruşmaya bile gelmeyen hizbullahçıya iyi hal indirimi veren gerizekalılar?