şükela:  tümü | bugün
  • izmir’de 13 yaşındaki bir çocuk, okulunda güvenlik görevlisi olan b.k. tarafından istismara uğradı. b.k. serbest bırakıldı.

akp’li belediye başkanı saliha özçınar şengül, çocuğun babasını arayıp, “bu işi dallandırıp budaklandırmayalım. kızın da oğlanın da adı çıkmasın” dedi

haber linki

çocuğumun psikolojisi bozuldu. okula gidemiyor, ‘arkadaşlarım bana ben suçluymuşum gibi bakıyor’ diyor. bütün gün odasından çıkmıyor. yemiyor, içmiyor, psikolojisi bozuldu. ne olacak şimdi?”

baba h.i.k, davacı olduktan sonra, kiraz belediye başkanı saliha özçınar’ın kendisini aradığını ve “bu işi fazla dallandırıp budaklandırmayalım. kızın da oğlanın da adı çıkmasın” diyerek olayın üstünü örtmeye çalıştığını iddia ederek şunları söyledi: “biz olayın telaşından anlayamadık ilk başta, sandık ki bizim yanımızda. sonrasında anladık mevzunun üzerini örtmeye çalıştığını. güvenliğin annesi akp ilçe kadın kollarındaymış, babası ilçe milli eğitim müdürlüğünde şoförlük yapıyormuş. saliha hanım bizi susturup onları savunuyor. biz de sahipsiz kalıyoruz böyle ortada, kimsemiz yok gibi…

istismarcının paylaşımları neden korunduğunu da gösterir nitelikte
    link
  • evet bir sürü iğrençliği barındırıyor ama asıl takıldığım nokta "kızın adı çıkmasın" dediği iddia edilen kişinin kadın olması. doğruysa edilebilecek bütün küfürler az kalır. yazık.
  • genellemek istemiyorum ama zorla kendilerini genelletiyorlar. bir siyasi partide cinsel istismarı örtbas etmeyen, savunmayan aksine haykıran ve bunun karşısında duran tek bir insan olmaz mı ya? ulan numunelik olsun diye bir tane alsaydınız. ortamlarda cinsel istismarın ksrşısındayız falan derdiniz bari.
  • tüm ideolojileri bir kenara bıraktık diyelim, mevki ve makamı da. yahu sen “kadın” olarak nasıl böyle bir talepte bulunabiliyorsun? bu işin tabiki kadını erkeği yok ama tacizcilere karşı hemcinslerini sen gür bir sesle savunman gerekirken iğrenç siyasi ihtiraslar uğruna üstünü kapatalım diyorsun.

konuya gelecek olursak, tacizcinin babası milli eğitim bakanlığında çalışıyor annesi ise kiraz belediyesi personeli ve aynı zamanda akp kadın kollarında görevli.bu size bir kaç ip ucu vermiştir sanırım...