şükela:  tümü | bugün
 • akp yöneticilerinin şaşırtıcı bir şekilde çocuk istismarının serbest bırakılmasına dair yaptıkları açıklamalar karşısında siyasa topluluğu nun #çocukistismarınaafyok tagi ile başlattığı kampanyadır. https://twitter.com/…|twgr^copy|twcon^7090|twterm^3

  hash: https://twitter.com/…çocukİstismarınaafyok?src=hash

  türkiye'nin bütün yönetimini kendisine bağlayan ve söyledikleri bir çok makam tarafından "emir" kabul edilen recep tayyip erdoğan'ın erken yaşta evlilikler için sarf ettiği "sadece roman kardeşlerimiz için değil; güneydoğu’da, doğu anadolu’da da maalesef bu sorun önümüzdeki en önemli sorunlardan bir tanesi. inşallah bu iş masanın üstünden kalkacak” demesi; çocuk istismarının önüne geçmekten ziyade, çocuk istismarı yüzünden hapis yatanlara umut olması türkiye açısından ciddiyete varan sosyal yarayı kapatmamakta, tam tersine kangren haline dönüştürmektedir.

  daha evvel "adalet bakanı" bekir bozdağ'ın "bunlar tecavüzcü değil, bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin ve küçüğün rızasıyla yapılmış işler" demesi bu konuda akp'nin düşüncesini ortaya koymuştu zaten. adalet bakanının bu bakış açısı ise akp'nin "adalet" konusunda ne kadar zayıf olduğunun göstergesi aslında.

  daha da vahim açıklamalardan birisi akp grup başkan vekili bülent turan'dan gelmişti. "toplumda mağdur olarak anılan bir kesim var. insanlar evlenmiş tören yapmışlar, kanunla alakalı sıkıntılar olmuş". demişti.

  kanun, çocuk yaştaki kızlarımızın hakkını savunmaktadır. çocuk yaştaki kızların evlendirilmesi tecavüzü meşru kılmaz.
 • kesinlikle katıldığım bir başlık. çocuklara ilişenlerden de bunu normal görenlerden de bu memleketin kurtulması gerekiyor. ha 15 ha 5 yaş farketmez. uzak durun çocuklardan. bazı kesimlerin kültüründe var diye bunu normal göremeyiz.
 • çocuk gelin diye bir şey olmaz bu düpedüz çocuk istismarıdır. bir ülkenin cumhurbaşkanı küçük yaşta evlendirilen, evlendirilmeye çalışılan çocuklara babalık edeceğine bu suçu işleyerek ceza evine girenlere umut vermeyi tercih ediyor. 13-14 yaşında çocukla evlenip koynuna alan da sapıktır, çocuk istismarcısıdır. bunun çözümü af değil eğitim ve yaptırım uygulayabilecek ağır cezalardır. afganistan mı burası pakistan mı ? insanın yüreği paramparça oluyor.
 • seçim geliyor ve bu adamlar özellikle güneydoğu da oy almak için cidden çocuk gelin(!) adı altında yapılan çocuk istismarına af getirmeye kalkabilirler.

  küçüğün rızası diye bir şey olamaz. anlamıyorlarsa bu halk onlara anlatır. merak etmesinler.
 • cumhurbaşkanımızın dediği şey ne, bunların anladığı ne?

  çocuk istismarına af getirilmiyor zaten, kanunla çocuk olarak belirlenmiş insanlarla evlenmiş insanlara af getiriliyor.

  yani, kanunun yanlışı düzenleniyor.

  bakın, kanun ve hukuk neden var? toplumun haklarını savunmak için. yahu bu toplumda güneydoğu vs. gibi yerlerde bir sürü insan evleniyor ve kızın yaşı küçük diye damadı hapse atıyorlar.

  bu bir aile dramıdır ve ak parti bunun önüne geçecektir. istediğiniz kadar polemik yapabilir, istediğiniz kadar demagoji üretebilirsiniz.
 • yakında bu memlekette yamyamın teki adam yiyip bu benim kültürüm dese akp iktidarı eliyle fiili durum yasallaşsın, insanlar mağdur olmasın kılıfıyla yasallaştırılacak.
 • çocuk evliliklerinin ve istismarın bu seviyeye gelmesi son senelerde ne hale geldiğimizi gösteriyor. bu yüzden her halde çocuklarımızın yanında olacağız. onların geleceği ve kendi geleceğimiz için yapmamız gereken budur.
 • ismi geçince mideleri bulandıran olaylar hakkında duyarlı şahısların başlattığı kampanya
 • basimiza tas yagacak, ne gunlere kaldik, allah kahretsin. basliga bak, mucadelesi verilen seylere bak. evlatlarimizi yavrularimizi ufacik bebeklerimizi savunmak icin kampanyalar baslatiyoruz. iktidardaki devletimizi yonetmesi icin goreve getirdigimiz buyuklerimizin hic dusunmeden sarfettigi her cumle yuregimize saplaniyor. daha dun kurulan iyi partinin iyi yurekli insanlari kampanya sahipleniyor. daha ne kadar dibe batacagiz bilemiyoruz, azicik da olsa bir umut var o da kadin, anne bir insana emanet etmek bu guzel vatani. cunku biktik tukendik midemizin almadigi konular hakkinda konusmaktan gina geldi. etmeyin agalar yapmayin, kiz torunlariniz da mi yok?
 • zihniyetler bozuk, lafa gelince istismara karşıyız derler, kadın hakları derler. satır aralarını kurcaladığınızda asıl zihniyetleri ortaya çıkar.