şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp yöneticilerinin şaşırtıcı bir şekilde çocuk istismarının serbest bırakılmasına dair yaptıkları açıklamalar karşısında siyasa topluluğu nun #çocukistismarınaafyok tagi ile başlattığı kampanyadır. https://twitter.com/…|twgr^copy|twcon^7090|twterm^3

  hash: https://twitter.com/…çocukİstismarınaafyok?src=hash

  türkiye'nin bütün yönetimini kendisine bağlayan ve söyledikleri bir çok makam tarafından "emir" kabul edilen recep tayyip erdoğan'ın erken yaşta evlilikler için sarf ettiği "sadece roman kardeşlerimiz için değil; güneydoğu’da, doğu anadolu’da da maalesef bu sorun önümüzdeki en önemli sorunlardan bir tanesi. inşallah bu iş masanın üstünden kalkacak” demesi; çocuk istismarının önüne geçmekten ziyade, çocuk istismarı yüzünden hapis yatanlara umut olması türkiye açısından ciddiyete varan sosyal yarayı kapatmamakta, tam tersine kangren haline dönüştürmektedir.

  daha evvel "adalet bakanı" bekir bozdağ'ın "bunlar tecavüzcü değil, bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin ve küçüğün rızasıyla yapılmış işler" demesi bu konuda akp'nin düşüncesini ortaya koymuştu zaten. adalet bakanının bu bakış açısı ise akp'nin "adalet" konusunda ne kadar zayıf olduğunun göstergesi aslında.

  daha da vahim açıklamalardan birisi akp grup başkan vekili bülent turan'dan gelmişti. "toplumda mağdur olarak anılan bir kesim var. insanlar evlenmiş tören yapmışlar, kanunla alakalı sıkıntılar olmuş". demişti.

  kanun, çocuk yaştaki kızlarımızın hakkını savunmaktadır. çocuk yaştaki kızların evlendirilmesi tecavüzü meşru kılmaz.
 • kesinlikle katıldığım bir başlık. çocuklara ilişenlerden de bunu normal görenlerden de bu memleketin kurtulması gerekiyor. ha 15 ha 5 yaş farketmez. uzak durun çocuklardan. bazı kesimlerin kültüründe var diye bunu normal göremeyiz.
 • çocuk gelin diye bir şey olmaz bu düpedüz çocuk istismarıdır. bir ülkenin cumhurbaşkanı küçük yaşta evlendirilen, evlendirilmeye çalışılan çocuklara babalık edeceğine bu suçu işleyerek ceza evine girenlere umut vermeyi tercih ediyor. 13-14 yaşında çocukla evlenip koynuna alan da sapıktır, çocuk istismarcısıdır. bunun çözümü af değil eğitim ve yaptırım uygulayabilecek ağır cezalardır. afganistan mı burası pakistan mı ? insanın yüreği paramparça oluyor.
 • seçim geliyor ve bu adamlar özellikle güneydoğu da oy almak için cidden çocuk gelin(!) adı altında yapılan çocuk istismarına af getirmeye kalkabilirler.

  küçüğün rızası diye bir şey olamaz. anlamıyorlarsa bu halk onlara anlatır. merak etmesinler.
 • yakında bu memlekette yamyamın teki adam yiyip bu benim kültürüm dese akp iktidarı eliyle fiili durum yasallaşsın, insanlar mağdur olmasın kılıfıyla yasallaştırılacak.
 • ismi geçince mideleri bulandıran olaylar hakkında duyarlı şahısların başlattığı kampanya
 • zihniyetler bozuk, lafa gelince istismara karşıyız derler, kadın hakları derler. satır aralarını kurcaladığınızda asıl zihniyetleri ortaya çıkar.
 • hay amına koyayım ya.

  sene 2018 biz nelerle uğraşıyoruz. bu ney lan.

  çocuk lan onlar. çocuk.
 • ülkenin en tepesindeki adam bunu savunmak zorunda kalıyorsa ve düzenleme yapacağını vaad ediyorsa ya zihniyeti bozuktur ya da yaklaşan seçimlerde oy kaygısı yüzünden korku dağları sardığı için 1 oya bile muhtaç olduğunun göstergesidir.
  ibnenin biride kültür mültür yazmış ulan haysiyetsiz adam kanunla sabittir bu konu 18 yaşın altındakiler çocuktur ve onları zorla evlendiren, onunla evlenen kişiler suçludur neyin savunmasını yapıyorsun yok akp düzeltecek güzel olacak falan kızın, kız kardeşin falan yok mu senin biraz empati yap davar.
 • ekonominin çöküşü, doların euronun yükselişi derken biraz da havayı sapkınlıkla ısıtalım, hep ekonomi hep ekonomi olmaz demişler.
  klasik akp sapkınlık yoklaması, iki güne fikirlerinden cayarlar ardından bu yasayı teklif edenin aslında kılıçdar olduğunu beyan edip konuyu çomarlarına havala ederler.
  klasik akp taktiği.