şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırına takılan başlık.
    aslı: “çocuğunun oğlak burcu olmasını istemediği için kürtaj başvurusunda bulunan iki haftalık anne”

buradan
    silinirse diye ss

(bkz: la bu oğlak burcu size ne etti?)
    oğlak burcu kadınının bana neler ettiğini biliyorum da neyse...

tanım: psikolojik sorunlara sahip kişilerin yapacağı başvuru. tedavi gerektirir.

edit: kürtaja karşı değilim şahsen. yasal süre zarfında istiyorsa aldırabilmeli anne. bunun için bir sebep sunmak zorunda da olmamalı. “hayatımın bu döneminde gebelik istemiyorum” deme hakkına sahip olmalı. ama günün sonunda bu kadının burada sunduğu bahanenin içler acısı olduğu da bir gerçek. yalan söylemek zorunda bırakıldıysan seni psikiyatri kliniğine göndermeyecek bir şey salla bari, eğer cidden oğlaklardan nefret etmiyorsan. iki ucu boklu değnek gibi haber amk.
  • 3 sene evvel kızın biriyle yazışmaya başlamıştım, oğlak burcusun sen deyip siktiri çekmişti bana.

o mu acaba lan?
  • geçirdiğim bir oğlak deneyiminden sonra hak veriyorum aslında.
    kürtajı savunmam ancak savunacak olsaydım kesinlikle mantıklı bir sebep.
  • tamam burçlar içinde tek önyargım oğlak burcuna karşı olmasına rağmen sevgililerimin çoğu oğlak burcuydu ama abla olayın bokunu çıkartmış. belki oğlak burcu olacakken bir bakmışsın erken doğum neticesinde ben gibi yay burcu olacak.

kendi kendime edit: öyle cümle kurmuşum ki okurken beynim kanadı. düzelttim
  • kürtaja genel olarak karşıyım ama umarım o çocuk doğmaz. bu travmayla yaşayamaz zaten.
  • tanım : 10 haftayı geçmediyse yasal , onun haricinde suç olan eylem. başvuru yaptığı yerin etik kurulundan da geçmemiş zaten

arkadaşlar benim çocuk oğlak , ne oluyor oğlak olunca ? çok korkuyorum bilen bi yeşillendirse ?

edit : yasal süre düzeltildi
  • cok isabetli bir karardır. tamamen dünyadan silinseler de pis hırslarından, ukalalıklarından kurtulsak.
  • çocuk oğlak olmasın diye başvuru yapmak anormal, eyvallah.

bu anormalliği ruh sağlığı bozukluğuna yoruyorsun, e doğal olarak.

peki yasal süresi içinde kürtaj başvurusu yapmış ve ruh sağlığı da bozuk bir insanı anne yapmaktaki bu ısrarın ne kadar normal? ya kadına 9 ay o işkenceyi zorla yapıp sonra o çocuğu elinden alıp devletin içinde neler döndüğü üçüncü sayfalara sığmayan evlerine vermek mi normal?

bir gün diktatör olursam evlat edinme şartları gibi çocuk doğurma şartları koyacağım vatandaşın önüne. şarta uymadan hamile kalan ya aldıracak ya verilen sürede ülkeyi terk edecek anne baba.

"psikolojik sorunu olduğu kanısına varıldığı için vücudunda zorla bebek büyüttürmek" nedir yahu, hadi o manyak da ya biz nasıl manyaklarız ki zorla doğurtuyoruz insanları...*
  • bu burç gibi osuruktan teyyare işlere fazla kafa yorulmaması gerektiğini net bir şekilde gösteren olay.
  • gerçekse eğer psikiyatri kliniğine sevki daha uygun olmuş olan anne adayıdır.