şükela:  tümü | bugün
  • merhaba arkadaşlar çocuk ölümlerinin çoğaldığı bir ülkede yaşıyoruz.
    hepiniz üzülüyorsunuz bu duruma, biliyorum ama bu fayda etmeyecek biz bir şeyler yapmadıkça.
    çocuk ölümlerine göz yummayacağız. çocukların yaşaması için böyle farkındalığa var mısınız?
    ahmet selçuk diye bir arkadaşımızın şöyle bir önerisi var:

" #gozyumma "babası: leyla'mın gözleri açık geldi, annesi kapatamadı..." "eylül'ün babası: cani yavrumu boğarak öldürmüş..."

bu dünya senin gözlerinden bakılmayacaksa varsın bir süre bakılmasın çocuk!

gözlerimizi kapatmamız göz yumduğumuz ve vicdanlarımızı kapattığımız anlamına asla gelmez.

herkes bir süreliğine gözleri kapalı fotoğraflarını paylaşabilirse belki az da olsa bir duyarlılık oluşturulabilir. uykum kaçarak uyandım bu sabah ve insan ileride anne baba olmaya korkuyor böyle olaylar gördükçe, ve dışarıda gördüğüm çocukları sevmeye korkuyorum ebeveynleri yanlış anlar diye.

twitter'ı çok kullanan biri değilim ve biliyorum bu yaptığım çocuk cinayetlerinin istismarlarının tecavüzlerinin elbette sonunu getirmeyecek ve psikopat yine psikopatlığını yapacak ve biliyorm ki belki bir agah beyoğlu da değilim ama en azından bu konuda duyarlılığımızı gösterebiliriz diye düşünen 4 yeğen sahibi bir dayı olarak böyle bir hashtag oluşturdum. takipçim fazla yok bu yüzden bu eylemi sosyal medyada twitter ve ekşi sözlük gibi geniş kitlelere taşıyacak insanlara ihtiyaç duyuyorum. saygılarımla... "
  • çocuğa tecavüz edenin canına değer vermek yoluyla çözülemeyecek sorundur.

göz yummayanlar idam istiyor, göz yumanlar kurdele takıyor.