şükela:  tümü | bugün
 • son dönemde gözlemlediğim tuhaf aktivite. ülkenin her yerinden habire kayıp çocuk haberleri geliyor birbiri ardına.. insanlar infialde ! "idam" sesleri yükseliyor..

  ufacık meleklerin katledişine duyarsız kalmayan ülkem insanının duygusunu sömürenler o çocukların masum bedenleri üzerinden yıllardır gerçekleştiremedikleri "idam" fantazilerini hayata geçirmek adına mevcut durumu kullanıyorlar.

  mavi gözlü küçük melek leyla ve dünya tatlısı masum eylül'ün masum bedenleri soğumadan "idam isteriz" çığlıkları atıyorlar her yerde.

  aslında biliyoruz ki bu iki yavru umurlarında bile değil...

  onların katilleri de umurlarında değil..

  dertleri ülkeyi 100 yıl geriye götürecek olan "idam" cezasını geri getirmek.

  sanıyor musunuz ki çocuklar, masumlar, garipler umurlarında !

  devlet bahçeli "idaaam" diye sayıklarken bir yandan da mafya bozuntularına af diye yırtınıyor !

  idam cezası kaldırılmamışken apo elindeydi ! meydanlarda urgan atıyordun. asabildin mi?

  yandaşları yüceltecekler, salacaklar, kendi kafalarında olanları serbest bırakacaklar.

  karşı görüşte kim varsa, muhalif kim varsa, bir yafta vurup idam etmek dertleri !

  uyanın !

  idam çözüm değildir.

  idam çare değildir.

  idam gerçek suçluyu caydırmaz !

  idam masum olma ihtimali olanın canını allahın yerine almaktır. müslümanlık değildir, şirktir ! allahın verdiği canı ondan başka kimse alamaz !

  defalarca kandırılan sonra "kandırılmışız allah affetsin" diyenler, belki de masum insanların yaşama haklarını ellerinden alıp sonra "kandırılmışız" diyecekler..

  idamın dönüşü, telafisi yok !

  idam ilkelliktir..

  idam insanlık dışıdır !

  idam eylül ile leyla'nın kanı ve canını geri getirmez.. çocuk yurtlarında çocuk tacizcilerini görüp de "bir kereden bir şey olmaz" diyenlerin de umurunda değil zaten o masumlar ..

  katiller için idam kurtuluştur !

  idama hayır !
 • katıldığım tespittir. olur da idam gelirse göreceksiniz; 1 tecavüzcüyü göstermelik asarken istedikleri muhalifi terörist yaftasıyla idam edecekler.

  yıllarca hapis yattıktan sonra pardon denilip salıverilenleri düşünün.

  bu sefer pardon deyip diriltemeyecekleri için; adalet ve hukuğun doğru düzgün işlemediği bu ülkede idam felakettir..
 • muhalifleri öldürebilmek için çok iyi fikirdir. tabi gün olup devran döndüğünde kendileri de "muhalif" olup asılabilirler.
 • helal olsun diyerek son harfine kadar katıldığım düşünce.
  halkı galeyana getir idamı çıkar ve aykırı sesleri sustur. bi kereden bişey olmazcılar idam istemeye başlamış.
 • aklın yolu bir, çocuk istismarı konusunda senelerdir tam tersi kararlar alan, sapıkları adeta teşvik edenlerin derdi çocukların kadınların başına ne geldiği olamaz, mecliste kaç kere neleri reddettikleri cümle alemin bildiği konulardır, bunlara yakınlığıyla bilinen isimlerin günümüz modern dünyasında sapıklık ve ağır suç olarak görülen şeyi nasıl dini temellere oturtarak normalmiş gibi yansıttıklarını da hepimiz gayet iyi biliyoruz

  cinsel istismar maddesiyle gelen idam konusu vatan hainlerini de kapsayacak hale gelecektir ki hepimizin malumu kendini desteklemeyen tüm kesimleri ki günümüz itibariyle ülkenin yüzde 48 ine denk gelmekte, vatan haini olarak ilan eden için bu kesim idam edilebilir, sesi biraz yüksek çıkan her muhalif bununla tehdit edilebilir

  diğer yandan sadece sapıklar değil bunu teşvik eden, söylemlerle destekleyen herkes iktidara yakın olsun uzak olsun, din adamı olsun eğitimci olsun, siyasi olsun normal vatandaş olsun, eğer hiçbir ayrım yapılmadan idam edilecekse sadece bu kapsam genelinde toplumun sapıklar hariç tamamının destekleyeceği bir durumdur

  tabi diğer yandan idam muhabbetlerinin çıktığı bu dönemde arka arkaya benzer olayların bir anda ortaya çıkması da insanı bazı konularda şüpheye düşürmüyor değil
 • katıldığım bakış açısı.
  -"asmayalım da besleyelim mi?"
  - besleyecek değil, cezalandıracak standartlarda yargı sistemin olsaydı böyle demezdin evladım.
 • insanların bu tarz kamu vicdanını yaralayan, taciz, tecavüz, çocuk ölümleri gibi konularda akıllarına öncelikli olarak idamı getirmelerinin ve bununla ilgili şunu şunu şunu yapan idamla cezalandırılır benzeri net, köşeleri olmayan bir yasa istemelerinin tek bir sebebi var. o da hukuka olan güvensizlik. çünkü insanlar biliyor ki bu suçu işleyenler ya kravat indiriminden yararlanacak, ya akla hayale dahi gelmeyecek savunmalar yapıp tahrik indirimi alacak, en nihayetinde de çok kısa bir süre yatacak ve tekrar dışarı çıkacak. böyle düşünmekte haksızlar mı peki? elbette değiller. bu anlattığım hikayenin aynılarını ve benzerlerini bu ülkede sayısız kere gördük ve okuduk. hal böyleyken artık insanlar bunları tekrar tekrar görmek istemiyorlar ve çok net bir yasayla bu cürümü işleyen insanların direkt olarak ortadan kaldırılmasını talep ediyorlar. bu, probleme duygu eksenli bakan bir kalabalığın talebi. peki devletin ve onu yönetenlerin cevabı burada ne olacak işte mesele de bu. meydanlarda da dendiği gibi halk istiyorsa getiriveririz idamı söylemi mi yoksa idamın çok sıkıntılı bir ceza infazı olduğunu idrak edip suçlarla orantılı bir ceza sistemini ivedilikle hayata geçirmek mi? bence ikincisi olmalı. ve ben inanıyorum ki bu ülkede gerçekten insanların güvenebileceği, kararlarına saygı duyabileceği ve içini soğutabilecek bir hukuk sistemi olsa çok kısa süre içinde küçük bir azınlık dışında hiç kimsenin aklına ''idam isteriz, sallandıralım iki tanesini taksim meydanında'' tarzı düşünceler gelmez ve bu arzular dilenmez.
 • kesinlikle katıldığım tespit.
  bu ülkede bu olaylar hep vardı sonradan artmadı medyada sıkça yer bulmasını da başlık açıklıyor zaten.
  çomarlar da idam gelsin huzur gelsin falan diyor ama yanlış düşünüyorsunuz çomarlar.