şükela:  tümü | bugün
 • ümraniye'de bir apartmanın çocuk parkına girerek cinsel organ çizen sapık güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. apartman yönetimi polise bu görüntülerle başvurmuş. alınan cevap "bunun cezası yok adamı görürseniz bizi arayın" olmuş.

  link

  konunun acilen tekrar ele alınıp sapıkla ilgili işlemlerin başlatılması gerekiyor çünkü bariz bu hasta herif o çizdiği resimlerin üzerine oturan çocuklara bakıp bakıp malzeme çıkartıyor.
 • --- spoiler ---
  bakın bu herif hasta. ruh hastası. penis resmin çocukların görebileceği veya oturacağı yerlere kasten, isteyerek ve sonunda göreceklerinden zevk alacağı için çiziyor.
  arkham (gotham'daki hastane) gibi bir akıl hastanesine ihtiyacımız gün geçtikçe artıyor çünkü artık suçlularımızın geneli kader mahkumu-kaza kurbanı falan değil, ileri derece sosyopat ve/veya psikopat. hastalar ve hasta olduklarını bilerek ya da bilmeyerek suç işliyorlar. bunları afyon z tipi cezaevinde 85 kişilik koğuşta 2.5 yıl hapisle iyileştiremezsiniz. profesyonel bir bakım, rehabilitasyon ve kimyasal tedavi gerekiyor bunların beyinlerini düzeltmek için. klasik türk hapishanesi bu adamlara sadece yandal fırsatı veriyor, bu manyaklar tacizden falan içeri giriyor; bomba yapımını hırsızlığı gasp psikolojisini falan öğrenip çıkıyorlar.
  --- spoiler ---

  kaynak yorumu olduğu gibi buraya alıntıladım. yorum sahibine katılıyor ve bu konuda devlet'in çok acil şekilde önem alması gerektiğini düşünüyorum.

  site/apartman yöneticilerinin polise değil doğrudan savcılığa giderek suç duyurusunda bulunması gerekiyor. polisin "bunun cezası yok adamı görürseniz bizi arayın" dediği iddia ediliyor. polisin böyle bir cevap verme hakkı yoktur. kimsenin canı yanmadan bu sapık adam (hasta adam) kontrol altına alınmalıdır.

  edit:imla
 • neden sapık olduğunu ben anlamış değilim. penis çizdiği için değildir herhalde ama çocuk parkına çizdiği için sapık denmiş olsa gerek ki gene sapık olmaz. endişelerin ve korkuların doğurduğu bir etikete döndü sapıklık, bu işte bir yanlışlık var. bu denli endişe ve korku hiç sağlıklı değil. iş git gide niyet okumaya ve suçun önlenmesi adı altında fişlenme, engellenme ve alıkonulma seviyesine doğru gidiyor.

  üzerinde kabaca değil dikkatle kafa yorulması gereken bu tip olayların çoğalması da rastgele olmasa gerek. sanıyorum bu işler belirli merkezlerden belirli manipülatif amaçlar güdülerek tasarlanıyor ve gerçekleştiriliyor. türkiye'nin 11 eylül'ü denen 15 temmuz sonrasında homeland security gibi bir oluşumun arefesindeyiz büyük ihtimalle. endişe ve korkular kamçılanarak, sıçmaya bile muhtardan kaşeli belge almak durumunda kalacağımız bir kafese koşa koşa gidiyoruz sanki.

  yakında efendilerimizin bizlere, korku ve endişelerimizi dindirme vaadiyle yapacakları çağrıyı duyarsam şaşırmam. hele bir aralarında anlaşsınlar da. tabii eğer çoktan anlaşmadılarsa.