şükela:  tümü | bugün
  • ailelerin de alet olduğu ve bir an önce önlem alınması gereken durum.

    henüz hiç bir şeyin farkında olmayan 3 yaşındaki, 5 yaşındaki çocuklar kendilerine hiç birşey öğretilmeyen hiç bir yetenek kazandırılmayan programlarda prim malzemesi yapılıyorlar.

    insanlar gülsün, kanal reyting yapsın, aileleri çevreye hava atsın ve cebe para indirebilsin diye yapılan bu düşüncesiz davranışın net bir şekilde çocukların istismar edilmesi olduğunu düşünüyorum.

    bu programlarda çocuklar belki de dört beş sene sonra kaybedecekleri şirin olma özelliğiyle popüler oluyorlar. tiyatro gibi spor gibi yetenekleriyle değil. belkide sonraki hayatlarını şekillendirecek en kritik dönemlerden birinde ilgi budalası yapılıyorlar. ve önceden de vurguladığım gibi çocukların popüler olma nedeni sürdürülebilir ve geliştirilebilir değil. bu çocukların hayatlarının ileriki dönemlerinde depresyon illetine yakalanma ihtimali diğer çocuklara göre çok daha yüksek olacak diye düşünüyorum.

    ayrıca çocuklarına ekstra instagram hesabı açıp, iki konuşturayım şu çocuğu da beğeni kasayım, kafasındaki ebeveynlerin de çocuklarını sokaklara mendil satmaya gönderen ebeveynlerden hiç bir farkı yok gözümde.