• buyrun benim.

hayatın kendisinden ve insanlıktan nefret ediyor olmam nedeniyle genetik kodlarımı bir sonraki kuşağa aktarmayacağım.

insanlık benim genlerim olmadan da yoluna devam edip önüne geleni yok etmeyi başarabilir.

imkansızlıktan değil. şı an çocuk yapmak istesem çocuk framsız vatandaşı olur. orada yaşar büyür sever sevilir.

bir nevi hayatın kendisine karşı bir duruş benimkisi.

yapmıyorum.

benim genlerin benim kararın :)))
  • çocuksuzluk benim için kafa rahatlığı demek.

geçenlerde bir twit gördüm, çocuk sahibi olmayı düşünenler gece her saat başı alarm kursun, sonra her alarmda kalkıp 10 dk yatakta uyanık otursun, buna tamamsanız hazırsınız, diyordu. benim en tamam olmadığım noktalardan sadece biri bu çocuk sahibi olmak konusunda.

uykumun bir bebenin ağlamasıyla bölünmesini istemiyorum mesela. kendime ayırabileceğim bütün o boş zamanlarımı bir çocukla ilgilenerek harcamak istemiyorum. büyüdükçe bencilliklerini ve cahilliklerini, ergenliğinde triplerini ve benim sinirlerimi sarsmasını çekmek istemiyorum.

bazı insanlar çocuk sahibi olmamalı zaten. ben o insanlardan biriyim. çocuğun bana katabileceği hiçbir şeyi olmadığını, sadece saf bir tüketici olduğunu düşünüyorum. niye benim için dezavantajlı bir durum yaratıp ömür boyu çekeyim ki?
  • üremek ilkel insanların işi. hayatınızı gözden geçirin yüzde olarak kaçında mutlu geçirdiğiniz zamanlar var? %5 mi? dünyaya insan getiren, bir insanın doğmasına sebep olan kişi dünyanın en kötü insanıdır. benim annem ve babamda ilkel beyinsiz canlılardı. benim doğmama sebep olup aynı zamanda ölmeme de sebep oldular. sonunda öleceğini bilerek bir insan nasıl mutlu yaşar? daha yaşlılık dönemi var. insanın formda yaşayabildiği 35 bilemedin 40 sene. 2 tane beyinsiz angut yüzünden dünyada yaşamak zorunda bırakılıyorsun.

ben üremeyi reddettim. dünyaya bir insan getirip onun vebalini almadım. hastalıklarla, mutsuzluklarla dolu bir dünyada sonunda ölecek bir canlıyı kaderiyle baş başa bırakmadım.
  • (bkz: ricky gervais)
  • aklıma sadece eksiler kısmı geliyor. hamilelik süreci, kaygı, bebeklik dönemi, ekonomik masraflar, okuması, sınavlar, hangi okul-hangi kreş derdi, yemek yedirmek, yıkamak, altını temizlemek, tuvalet eğitimi, ergenlik dönemi sıkıntıları, meslek seçimi, üni masraflar, evlenmesi, torun ve daha bir sürü şey.

üstüne bir de sizin yaptığınız onca fedakarlığa rağmen kötü, psikopat, salak olması gibi riskleri de var.

köpek bakmak bile yeterince zor ilken çocuk bakmayı hayal bile edemiyorum.
  • kendisine ve hayata dair pek bir umudu olmayan kimsedir. umut varsa gelecek vardır. gelecek varsa da bir çocuk hiç fena bir fikir değildir. şahsen kız babası olmak için can atan bir kimse olarak söylüyorum; benim hala umudum var...
  • hayatla sürdürdüğü ilişkisi yaşamaktan çok savaşmak olan insandır. kimi insanlar kendilerini doğuştan incinmiş hisseder. hayat her an onları incitmeye hazır bir düşmandır onlar için. bu bitmeyen savaşta çocuk sahibi olmak sadece düşmana bir zayıf nokta daha sunmak, bir cephe daha açmaktır. zira onlar kendilerini hayattan korunmaya muhtaç hissederken hayattan korunmaya muhtaç başka birini yeterince iyi koruyamayacaklardır.
  • bu dünyaya bir çocuk getirmek ne bileyim korkutuyor beni. durum günden güne kötüye giderken, bir çocuk büyütmek insanı ürkütüyor. hele bu ülkenin şartlarıyla, insan ekstrem korkuyor.
  • bu yönde karar alan insandır. çocuk yapmak karar meselesidir.

ayrıca, çocuk sahibi olmak içgüdüsel birşey değil insan türü için.

birsürü bitkisel hayatta hamile kadın var. bitkisel hayatta ejekülasyon yaşayan erkek var. yani, beyin ölümünüz gerçekleşse bile normal yollarla sağlıklı bebek sahibi olabilirsiniz. çocuk yapmak için bir beyine ihtiyacınız yok. buna bir güdülenme diyebilmek için beyinde dopamin salgılanması gerekiyor. dopamin yoksa ne içgüdüsünden bahsedebiliriz burada? ney güdüleyebilir bir insanı? beynin olmasa bile vücudun gene fonksiyonunu sürdürebiliyor.

sev yada sevme. iste ya da isteme. güzellikle veya zorla. zevk al veya alma. sperm yumurta ile buluştuğu an çocuk olur. bu, her iki cins için bu kadar basit bir mekaniktir. eğer bilinciniz açık ise, tamamıyla karara ve insan psikolojisine dayanmaktadır. ve bu kararı vermemekte, gayet karar vermek gibi doğal.
  • siz anne baba olacaksiniz diye bir insani ortaya 70 80 yıl sürecek bir dehlize atiyorsunuz ve sonra bunu kutsuyorsunuz, çocuk yapılır da kutsamaya gerek yok.

ha birde fakirler çocuk yapmasın diyorsunuz, peki neden hicbiriniz benm çocuğum copleri toplayacak demiyor, veya benim çocuğum duvar ustasi olacak demiyor.
hesabın var mı? giriş yap