şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: köpek sahipleri köpek vergisi ödesin kampanyası)

--- spoiler ---

(bkz: petshoplarda hayvan satışı yasaklansın) demek yerine hayvan sahiplerine vergi bindirmeye çalışanlara ithafen...

--- spoiler ---

sokak çocukları ve yetiştirme yurdundaki çocuklar büyük bir sorun teşkil etmekte. hem bu çocuklar 12 ay aç, susuz, soğukta kalarak işkence çekiyorlar, hem insanlar için tehdit unsuru oluşturabiliyorlar. halı hazırdaki yetiştirme yurtlarının hali de hiç iç açıcı değil, kısacası finansal bir sorun var.

ve bu sorunu çözmek için tek çare çocuk yaparken çocuk başı 1000 tl veya her yıl çocuk başına 100 tl çocuk vergisi ödenmesi.

ve bu vergilere sayın orusbu çocuğu yöneticilerin parmakları bile değmeden yeni kurulacak belediye/devlet yurtlarına aktarılması.

yurtlardan çocuk evlat edinmek ise bedava veya vergisiz olmalı, teşvik edilmeli.

yaşadığım yer olan neverland'da işler böyle hal edilmekte ve tek bir sokak çocuğu bulunmamaktadır. gelişmiş toplumların hiç birinde tek bir sokak çocuğu bulunmamaktır. sokak çocuklarını desteklemek sokak çocuklarının çektikleri her acının vebalini almak demektir.

ha sen 1000 tl gibi küçük bir parayı sokak çocuklarının iyiliği için ödemek istemiyorsan, siktir git, sen çocuksever felan değilsin, histrionik kişilik bozukluğu olan orusbu çocuğunun tekisin.

veya 100 tl vergi ödeyecek durumum yok, diyorsan, bana göre sen zaten çocuk felan yapma en fazla 3 aya o çocuğu zaten sokağa bırakacaksın. ama illa yapmak istiyorum dersen onada çözüm hazır, gidersin hamile kalmak yerine yurttan vergi ödemen gerekmeyen bir çocuk alırsın.

gerçek insanseverlerin kampanyayı desteklemesini bekliyorum.

(bkz: ironiyi anlamayan yallah sokağa)
  • çocuklarını dükkandan mal gibi alanların ödemesi gereken bir vergi olduğundan desteklediğim kampanya. neticede mal bu, pırlanta değil ki vergisi sıfır olsun. 100 tl ödeyecek durumun yoksa ne diye dükkandan çocuk alıyosun, git çocuk esirgemeden al.
  • (bkz: #71299535)
  • o değil de, keşke herkesin gücü olsa da, bir çocuğa koruyucu aile olabilse.
    anne, baba demeden, yapayalnız büyümese hiçbiri.
    sevgi ile, hergün kucaklanarak büyüse...