şükela:  tümü | bugün
  • muhabbet başlatmak için mi yoksa akla bir şey gelmediği için midir ya da gerçekten meraktan mıdır bilemem?! ama en basmakalıp sorulardan biridir. hani insan çocuk gibi olağanüstü bir şey için daha ayakları yerden kesici bir soru bekliyor da henüz bizim dilimizde böyle bir soru cümlesi yokmuş gibi.
  • hayır kira... şeklinde cevaplandırılması gereken sorudur.
  • bu soruyla "ilerleneceğine" ilk kim ikna etmişse insanlar ödül vermek lazım. yoksa bakınca hemen belli ediyor kendi iticiliğini. nasıl bir kafa oluşturmuşsa muhterem, sanmışlar kadın bu soruyu alınca diyecek "ne hoş soru soran bi adam yaa... tam bir romeo" (cinsiyetçilik oluyor ama maalesef bu soru kadından erkeğe pek gitmiyor)

tabii bazen iticilik sınırları zorlanıyor. mesela yeğen gibi olduğu her yerinde anlatılan çocukla fotoğrafı görüp mesaj atınca, bu eşsiz soruyu sorunca. bırr o ne iticilik... of of.
  • küçüklüğümden beri en sinir olduğum soru cümlelerinden biridir. bir keresinde annemin yanındayken "çocuk senin mi?" sorusu sorulduğunda lafa atlamıştım.

"ben kimsenin malı değilim, mesela siz kiminsiniz?"

anneyi ve karşıdakini küçük bir utanca sürükledikten sonra annemin cevabı gecikmemişti:

"değil, babasının!"
  • "çocuk benim"
    şeklinde cevap verdiğim soru tipi.

çünkü daha çocuğum yaşım da 15 falan. devlete göre 18 den küçük olduğum için çocuk sayılıyorum. bye