şükela:  tümü | bugün
  • çok güzel bir davranıştır. kısacası insanları sevindirmek çok güzel bir davranıştır ama çocuklar sevinince çok daha güzel oluyor. yarına umutla bakabiliyorlar, insanların hepsinin kötü olmadığını anlıyorlar, olaylara yaklaşırken karamsar olmuyorlar. sırası geldiğinde kendileri büyüyünce de aynı şeyi yapıp dünyayı az da olsa daha yaşanabilir bir yer haline getirmeye çalışıyorlar.
    ne kaybederiz ki bunu yaparak değil mi?

sadece maddi değil bahsettiğim şey alıp o çocuğu bir yerlere götürüp gezdirmek yeni yerler tanıtmak ve mutlu etmek maddi yardımdan daha makbul geçiyor. yardım edin sevindirin göreceksiniz o aptal aman canım sıkılıyor aman hayat çok boğucu triplerinizden arınacaksınız .
  • rte öldüğünde yapacağım eylem.

100 lirayı 5 tl'lik banknotlara bozdurup, bir parka gidip çocuklara vermek. gider çikolata alırlar, içecek alırlar. sevinirler mi bence sevinirler. plan bu.
  • kolay olduğu kadar zor bir eylemdir. çocukların o anki ruh hallerini anlayabilenler için anlık mutluluk, tahlil edemeyen soğumuş kalpler için ise zaman kaybı olarak değerlendirilir.
  • (bkz: birdilektut.org)

her şeyden değerli olan eylem. ne zaman binlerce lira ödenen saçma eşyaları görsem aklıma gelendir. o sitedeki istekleri ya da sokakta duran minicik çocukların istekleri o kadar basit ki. bir keresinde bir yere dilek ağacı yerleştirmişlerdi. çocuklar dileklerini yazıp asmışlar ve bir tanesi sadece kola içmek istediğini yazmıştı. o gün bugündür unutamıyorum. herkese basit gelen şeyler işte bazı çocuklar için bu kadar ulaşılmaz bir istek...
  • şöyle de olabiliyor bazen.
  • o masum gözlerde, bir sevinç dalgası yaratabiliyorsa insan, o zaman tam anlamıyla bir insan olabilmiş demektir.
    hiçbir çocuğun mutsuz ve muhtaç olmaması dileğiyle.
  • iki yeğenime zaman zaman yaptığım şey.

bizim defalarca görüp yaşadığımız şeyleri, onların ilk baştan yaşıyor olmasını ve o heyecanı görmek istiyoruz aslında. peki bu heyecanı neden arıyoruz? çünkü hepimizde bir o başa dönme isteği var.

gitmediğim ülkelere gidecek olma heyecanını tekrar yaşamak, tatmadığım lezzetleri ilk kez deneyecek olmak, ilk paramı kazanmamış olmak için neler vermezdim. bir zaman hayalini kurduğun şeylerin artık sahibi olmak insana "ee çok da şey değilmiş yani" hissi katıyor ve daha ötesinin olmadığını bilmek ve o doygunluk depresif yapıyor insanı.

ne kadar çok gezebilirsin ki? sevdiğin yemeği daha ne kadar çok yiyebilirsin? ne kadar çok alışveriş yapabilirsin? bunları yeniden ve yeniden yapmak daha ne kadar mutlu eder ki seni?

hastalıklı bir hırsın yoksa belli bir zaman sonra mânevi yönelimler daha mutlu ediyor insanı. hiç yaşamamış birine kendi yaşadığın güzel şeyleri yaşatmak insanı yeniliyor. her ne kadar çocuklara karşı mesafeli durup pek hazzetmesem de aralarından seçtiklerimi sevindirmek, mutlu etmekle ben de çok seviniyorum.

mutluluk paylaşınca anlamlı oluyor.
  • aylardır komşunun küçük çocuğu için kukuli adlı sikimsonik peluş ayıyı arıyorum. yerde sürünürken bile kukuli adlı maymunun sesini duyunca gülücükler saçmaya başlıyodu çocuk, 3 yaşında hala kukuli dinlerken uyuya kalıyor. civil mağazasının kendi ürünüymüş ofisin altında bi tane var kocaman, girdim bir tane bile kalmamış kasaya gidip stok sordum kars mağazasında 1 tane gözüküyor dedi aradım karsı' "abi barkodu başka yerden okuttuğumuz için stoktan düşmemiş öyle gözüküyor" dedi. çocuk sevindirmeyi bile beceremiyorum.
  • otuzuna yaklaşıyor musun??
    hala bir veledin yok mu??
    kedilerin sırnaşmasından sıkıldın ve anime gözlü ufaklıkların çürük dişlerinin arasından gülümsemesini mi istiyorsun???

adres hep beni buluyo!! şimdi giriyorsun bir kırtasiyeye 1. sınıf okuma hikaye kitaplarından alıyorsun. maksimum 3 tl ptt kargoya indirimli bir şekilde bizim dağların arasında kalan köy okulumuza veriyorsun. karşılığında biz de bol gülücüklü teşekkür videosu yolluyoruz.

bir tane bile hikaye kitabımız yok :'(
    ciddi düşünenler yeşillendirsin.

mutluluk editi: ben bir kitap istemiştim ama koca bir set gönderdi. adı bende saklı güzel yürekli yazar :*
    pidit:iki oldu setler:)