• çok güzel bir davranıştır. kısacası insanları sevindirmek çok güzel bir davranıştır ama çocuklar sevinince çok daha güzel oluyor. yarına umutla bakabiliyorlar, insanların hepsinin kötü olmadığını anlıyorlar, olaylara yaklaşırken karamsar olmuyorlar. sırası geldiğinde kendileri büyüyünce de aynı şeyi yapıp dünyayı az da olsa daha yaşanabilir bir yer haline getirmeye çalışıyorlar.
    ne kaybederiz ki bunu yaparak değil mi?

sadece maddi değil bahsettiğim şey alıp o çocuğu bir yerlere götürüp gezdirmek yeni yerler tanıtmak ve mutlu etmek maddi yardımdan daha makbul geçiyor. yardım edin sevindirin göreceksiniz o aptal aman canım sıkılıyor aman hayat çok boğucu triplerinizden arınacaksınız .
  • (bkz: birdilektut.org)

her şeyden değerli olan eylem. ne zaman binlerce lira ödenen saçma eşyaları görsem aklıma gelendir. o sitedeki istekleri ya da sokakta duran minicik çocukların istekleri o kadar basit ki. bir keresinde bir yere dilek ağacı yerleştirmişlerdi. çocuklar dileklerini yazıp asmışlar ve bir tanesi sadece kola içmek istediğini yazmıştı. o gün bugündür unutamıyorum. herkese basit gelen şeyler işte bazı çocuklar için bu kadar ulaşılmaz bir istek...
  • benimde içinde olduğum durumdur
  • akşam eve girince oğlum beni karşılar (3.5 yaşında) kapıyı açtığındaki o gülümsemeyi dünyalara değişmem. allah hiç bir çocuğu mutsuz muhtaç etmesin.
  • otuzuna yaklaşıyor musun??
    hala bir veledin yok mu??
    kedilerin sırnaşmasından sıkıldın ve anime gözlü ufaklıkların çürük dişlerinin arasından gülümsemesini mi istiyorsun???

adres hep beni buluyo!! şimdi giriyorsun bir kırtasiyeye 1. sınıf okuma hikaye kitaplarından alıyorsun. maksimum 3 tl ptt kargoya indirimli bir şekilde bizim dağların arasında kalan köy okulumuza veriyorsun. karşılığında biz de bol gülücüklü teşekkür videosu yolluyoruz.

bir tane bile hikaye kitabımız yok :'(
    ciddi düşünenler yeşillendirsin.

mutluluk editi: ben bir kitap istemiştim ama koca bir set gönderdi. adı bende saklı güzel yürekli yazar :*
    pidit:iki oldu setler:)
  • anlamsızlaştırdığımız şu hayatın içindeki belkide en anlamlı hareket.
  • insana en güzel duyguları yaşatacak iyiliktir. deneyin, asla pişman olmayacaksınız.
  • keşke vaktim ve imkanım olsa da, eskisi gibi yapabilsem..
  • arkadaşım bir kaç yıl önce adak adamış o da gerçekleşmiş olması gerek ki mendil satan çocuğu sevindirecektik 20 tl verip onunla bir şey yemesini söyleyecektik yaptık da zaten fakat aklıma benim cebimde 20 tl'den daha az olduğu geldi verdikten sonra içimi burkmuştu :d parasız kalsam bile zengin görünebiliyorum zaten benim sıkıntım olmas hep mutluyumdur ben
hesabın var mı? giriş yap