şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aile ve sosyal politikalar bakanlığı'nın acilen hayata geçirmesi gereken merkezlerdir.

    boşanmış çiftlerden kadın çocukların velayetini alır ve mahkemenin belirlediği günlerde baba çocuklarını görebilmek için annenin ya da genellikle eski kayınpederinin evinin önüne gelir. anne çocuğu vermek istemezse vermeyebilir. babanın yapması gereken ise 800 tl civarı bir para harcayıp çocuğu icra yoluyla görmek.. polis, pedagog eşliğinde annenin evine gidilip travmatik bir süreç izlenmesi hiç doğru değil.
    ayrıca kanunlara göre çocuğu babasına göstermeyen anneler için hiçbir yaptırım da yok. erkek nafakayı yatırmazsa icra ile faiziyle birlikte kadın alabiliyor ama erkeğin hiç hakkı yok. erkek çocuklarıyla görüşebilmek için kapının önğnde bekleyip boşandışı eşinin ve ailesinin suratını çekmek zorunda mı?

    çocuk teslim merkezleri kurulsun ve anne mahkemenin belirttiği gün ve saatlerde çocuğu oraya getirip teslim etsin pedagoglara. baba da oradan alsın, oraya bıraksın.. kimse kimseyi görmesin. eğer kadın çocuğu bırakmazsa da devlet zorla alsın..
  • çocuğun psikolojisini düşündüğünü söyleyen birinin; çocuğu her hafta kendisi gibi çocukların toplandığı, kargo teslim merkezindeki bir mal gibi bir alana bırakıp, başka birinin almasını önerdiği hayali yer.

    bu çocuğun psikolojisini bozmaz, evet.