448 entry daha
  • büyükçe bir derdi yoksa neredeyse hiç ağlamayan, toplamda bir iki gece haricinde cok da uykusuz bir gecesi olmayan bir bebek sahibiydim. simdi büyüdü.

iki kere bebegimi susturamadıgım aglama krizine girdi.

birincisi ucaktaydık, ucagın kalkması gecikince emzirme saatini ayarlayamadım ve sanırım kulakları rahatsız oldu ve uykusundayken uyanarak bütün iniş boyunca ciya ciyak agladı. insanlar inerlerken sanki üçüncü dünya savaşını cıkarmısız gibi, sanki devletin kasasından para çalmışız gibi, sanki ahlaksızlıgın dibine vurmusuz gibi pis pis bakarak, hakılıklarını da alarak muhtesem hayatlarına dogru aktılar gittiler...

ikincisi bir avm'deydik. dişi şiştigi icin yemek yiyemiyordu ve kan şekeri mi düştü nedendir, istedigi bir sacma sey alınmayınca alacaksııııın diye bagıra bagıra agladı. yine muhtesem hayatları rahatsız ettigimiz icin insanlar pis pis baktılar.

kızımla toplamda yaklasık bir ya da bir bucuk saat kadar dünyaya verdigimiz rahatsızlıktan ötürü cok özür dileriz. öyle utandık ki, sonrasında hep nefesimizi tutaraki parmaklarımızın ucunda yaşadık.

sevgili dostlar, cocuk dediginiz sey lego gibi bir sey degil. istedigin gibi tak cıkar, istedigin gibi sesini kıs ya da ac... bazen kötü anne baba oldugumuz icin söz geciremiyor degiliz. cocuklar da insanlar ve zaman zaman büyük davranıslar icinde oluyorlar. tamam anladık bizler türk ebeveynler olarak dev başarısız. alman cocuklar her islerini kendileri yapıyor evet hı hı...

inanın her isini kendi yapan cocugum, anaokuluna baslayınca orada her dedigini yaptırabildigini kesfetti... herkes ebeveyn olmayı cok iyi beceriyor ve sagolsun ebeveyn olmasalar bile kurallarını herkesten daha iyi biliyorlar ve tavsiyelerini kesinlikle cok dinleyecegim(!) ancak bu tek basınıza yaptıgınız bir sey degil. bütün toplumun desteklemesi lazım. cocuk komunitide büyüyor. siz ne öğretseniz de, dışarda orada burada sizin öğrettiginizin tam tersi davranısla, sizin altı ay ugrastıgınız sey altı saniyede batıyor...

burada yazılanları okuyunca kendinize bir sorun cocuk sahibi olmayanlar, bu nefretiniz neden? elbette viyaklama güzel sey degil de, siz de bir zamanlar cocuktunuz... o cocuklar da ayrıca bizim gelecegimiz... ben de bu kadar nefretle dolu olmayı anlamakta zorlanıyorum... insan yavrusu nefret duyulacak bir obje degil...

siz inansanız da inanmasınız da, ebeveynlerin cocuklar ağlasın da biz de cevreye rahatsızlık verelim diye hobileri yok. cocuk dedigin bazen aglayabiliyor. siz pis pis bakınca da kimseye bir yardımı olmuyor.

hatta simdiye kadar bunları yazarken cok sakindim ama yazdıkca yazdıkca toplamda iki olay icin bile olsa insanların o salak salak bakıslarını hatırlayarak tetiklendim. tüm o insanlara sesleniyorum... siktirin gidin...

küçük bir bebegi olan kadına destek olamayacaksa bu toplum gercekten siktirin gidin...
  • boş küme.
    daha önce başka bir şikayet vesilesiyle de yazdığım gibi, bebek ağlamasına takmak ve hırçınlaşmak hastalık belirtisidir.
    konuşamayan bebeğin tek iletişim çabasını terörle eşleştiren bir anlam yobazlığını, uygar bir toplumda koyacak yer bulamıyorum.
    bunu yazarken, hızlı trende önümde, arkamda mızıldanan, hırçın çığlıklar atan bebekler var.
    beni o sesler hiç yormuyor.
    tersine onların doğal seslerini terör olarak tanımlayanların başka tanımlarının hayatımızı ne kadar etkilediğini düşününce huzursuz oluyorum.
    düpedüz faşizan bir niteleme bu başlık.
    edit: yazım.
  • çocuklardan nefret edip, çocuklu insanları aklınızca aşağılamak havalı durmuyor bilginize, burdan bu minvalde likellarla, entrylerle edindiğiniz çevre mutsuz ve bitik zavallıların birbirini gazlaması sadece.

mutsuzluğunuzu; sevilmeyen, istenmeyen, enerji emici ruh halinizi aşmış ve entelektüel bir kılıfa sokma çabanız nafile, sizi kimse sevmiyor, çevrenizdekilerim hepsi vasat ve gerizekalı olduğu için değil, siz berbat ve faydasız insanlar olduğunuz için.

sağa sola sataşarak ayin yapmaya devam.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap