şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki bu ortadoğu ülkesinde çocuklarla ilgili yeni trajedilere şahit olmayalım, malesef bir yenisine az evvel denk geldim.
    görüntülerde göreceğiniz zaten kendilerinin de anlattığı üzere. çocuk yurtlarındaki tahminen 14-15 yaşındaki çocukları kandırıp şantajla fuhuş yaptırıyorlarmış. mahalleli mi ne olduğunu bilemediğim bir grup adam bunları yakalayıp güzel bir dövüp ve de konuşturmuş.

büyük skandal, büyük sorumsuzluk, büyük utanç.

acilen bakanlığın olaya müdahale etmesi şart ve ardından büyük bir utanç içerisinde görevinden istifa etmesi gerekiyor.

1.video

2.video

3.video

4.video

edit 1: şikayetle ilgili yol yordam gösteren yazara teşekkür ederim. bimer ve cimer'e şikayette bulundum.
    hangi bakandan istifa istenildiğini ironik bir dille sormanı ise görmezden geliyorum.

edit 2: ben mi hüsnü kuruntu yapıyorum bilmiyorum ama bu başlığı açtığımda hiç sol frame’e çıkmadı. şuan bakıyorum sadece mesaj attığım yazarlar entry girmiş.

bir ilginç olay da başlığı açtıktan hemen sonra başlığa yaklaşık bir 10 dk falan entry girilemedi ve edit yapılamadı. ilginçlikler ülkesi
  • muhtemelen yine bir kendini bilmez çıkıp bi kereden bir şey olmaz tarzında bir şeyler söyleyecektir. ama hakkı bunları öldürmek değil. bunları ömürlerinin son gününe kadar hapislerde çürütmek. güneş yüzü dahi göstermeyeceksin bu orospu evlatlarına.
  • gündemden düşürülmemesi gereken rezalet.
  • her açıdan kan dondurucudur.
    adaleti halkın eline alması kadar tehlikeli bir şey yok. bu görüntüler bu açıdan beni çok korkuturken bir yandan da içimin yağları erimiştir. adaletin öldüğü yerde devletin koruması gerekn çocuklara öyle böyle sahip çıkan birilerinin olduğuna içten içe sevinmediğimi söylesem yalan.
  • yapanlar ipsiz sapsız iki üç tip, siyasetle alakaları yoktur bunların. yüce devletimiz sırf bu yüzden üstüne gidecektir. tabii bir de kamuyounda infial yaratması lazım çünkü yargı ve kolluk kuvvetleri uyuyor malum.
  • videoda alenen işkence yapan insanlar var, işkence gören insanları adalete teslim etmişler mi, ettiyseler soruşturma ne aşamada hiçbir bilgi yok.

videoları yayınlayan facebook hesap sahibi üzerinden işkencecilere ulaşılabilir diye düşünüyorum.

hukuk herkese lazımdır, tecavüzcüye de lazımdır.

videodaki işkenceciler zanlıları adalete teslim etmediyse onların suçlarına da ortaktır, ettiyse de kendi suçları bakidir.
  • asli varsa rezalet gibi rezalettir. videolara ulasamiyorum facebook kullanmadigim icin. ancak eger halk cezasini kesmeye calisiyorsa ona da rezalet derim. hukuk devletinde hukukun ustunlugu goz ardi edilmemeli. yargi makami isini yapmali.
  • bu iş çocuk yurtlarında oluyorsa oradaki görevlilerinde bulaştığını düşünüyorum. kimseyi zan altında bırakmak istemem ancak yurt hakkında soruşturma başlatılmalı, buna bulaşan personel varsa açığa çıkartılmalıdır.
  • gozlerindeki korkudan mutluluk duydum, hatta daha fazlasi. herkesin anlayacagi dilden konusmali bu topraklarda. yok pyle siddet siddetle cozulmez safsatalari, yemez ortadogu'da. tam da boyle, o miniklerin yasadigi hezeyani, soku, korkuyu yasatacaksin. muthis videolar.
  • gündemde kalması elzem olan rezalet.