• babanın çalıştığı yer sebebiyle bazen mümkün olmayan hadise. içimde ukte kalan anlamsız, çocuksu isteklerden sadece biri.
  • "aslı gibidir" mührü ile tüm a4 ü düzenli bir şekilde doldurmaktır.
  • bir sabah kalktığında aniden başına geçeceğin iş yerinde yapılan stajdır bir nevi.
  • çay ocağının diafonuna basıp oralet istemektir.
  • gidip de babanın iş arkadaşları tarafından sevgi seline uğramak da vardır işin içinde. ama bi başkadır. devlet dairesi ise bambaşkadır. odalar insanlar masalar. benim için uçsuz bucaksız koca merdivenli geniş lobili büyük salonlardır; derya denizdir babanın iş yeri. özlemdir. oturup sessizce etrafı izlemektir. babanın yanında güvende hissetmektir. belki bilgisayarı açar diye heyecanla beklemektir. takım elbiseli adamlardır babanın iş yeri. bi sürü kağıt bir sürü belgedir babanın iş yeri.
    ve diğer taraftan da bazen burnundan salyalar akıtan koşa koşa gelen ineklerdir babanın iş yeri. yeni doğan kuzulardır babanın iş yeri.

edit: kendisi veteriner olunca çift taraflıydı tabi.
  • pasajın içindeki çay ocağında öğle yemeğinde menemene ekmek banmaktı,başka bir gün masanın üzerine serilen gazete kağıdı üstünde karpuz,peynir,üzüm,ekmek yemekti babanın dükkanına gitmek.
  • babam ineğe kolunu soktuktan sonra bütün büyüsünü kaybeden eylemdir.
  • benim için daha da ilginç bir deneyimdi. babam, iett şoförüydü. işyeri de haliyle kullandığı otobüstü. kapının önünde durup insanların biletlerini o zamanlar kullanılan bilet makinesine atardım. daha fantastik olarak, annemin yaptığı böreklerden dağıtırdım. küçükken niye bilmiyorum ama babamın o kadar büyük bir makineyi kullanabiliyor olması bende büyük bir gurur yaratırdı.
  • dükkanın bulunduğu hanın belirli katlarında akrabalar bulunuyorsa önüne gelenin elini öpmekle sonuçlanır. acılı bi dönem.
  • çocukluk döneminizde anne ve babanız ikisininde çalışması durumunda okul çıkışlarında mecburi olabilen eylem. en sıkıcı tarafı mesai saatinin sonuna kadar işveren, müdür.. vb. kişilerin dikkatini çekmeden, yaramazlık yapmadan kös kös oturmak zorunda olmanızdır. bir nevi iş hayatına erken atılma durumu.
hesabın var mı? giriş yap