şükela:  tümü | bugün
  • abuk sıfatını, bir zamanlar avuçlarından düşmedikleri, kankaları, o iki elin tüylenmesiyle alan şeylerdir. erkek çocuk için genelde bu birikime tabi tutulan şeylerin oyunu vardır. kumar formatındaki bu oyun, biriktirilen şeyin niceliğinin, sahibi durumundaki çocuğun karizma taban puanına eşit kabul edilmesine neden olur.*
    eğer biri "olum bunlardan ahmet'te bissürü varmış!" gibi bir cümle koyverdiyse orta yerde, artık ahmetin mahalle çocuklarının zihnindeki yeri "onlardan bissürüsü olan ahmet"tir. ve bu efsane, aşağı mahalleye kadar yayılmaya namzettir.
  • renkli renksiz göze hoş gelen her sey biriktirilir cocukken.kardeşimin iki yıl kopan bisiklet tekerlegiyle uyudugunu,oynamak zorunda oldugumuz tüm misafir cocuklarının kardeşimden onu istemesiyle, her daim ev asayisinin bozuldugunu hatırlıyorum cok net.sonrası mı?pink floyd - childhood's end oluyor tabii ki...
  • (bkz: pokemon kartları)
    toplamda isminizi veya sevdiğiniz insanların isimlerini oluşturmaya yarayan bonibon kapakları (bkz: bonibon kapaklarında harf bulunması)
    annem "eve börtü böcek pis şeyler getirme" diyip hepsini atana kadar salyangoz kabukları.. (bkz: sadizm)
  • kokulu kagitlar, kalem ucu kutulari, ataclar, kap kagitlari, ambalajlar, bilimum kutu ve posetler, tokalar, silgi ve kalemler, bebekler, stickerlar, ve bos pparfum siseleri idi.
  • baba figuru.
  • ben tükenmez kalemlerin metal uçlarını biriktirirdim.

edit: be hey sevgili kardeşlerim, aynayı çevrip kendinize bir sorun, bu entryi mi köyülüyorsunuz, tükenmez kalemlerin metal uçlarını mı, yoksa bu kadae abuk şeyleri biriktirecek derecede salak ve sorunlu bir çocukluk geçirdiğim için beni mi?

be hey allahım, önce bir başlığı okusaydınız a! sizin de çocukluğunuzda topunuz "kötü kalpli tükenmez kalemler metal uçları" nın inşaatına mı kaçtı nedir?

edit 2: yok bi şey bi harf esik yazmıım onu düelttim.
  • karınca...
    ör: uçan karına, kızıl karınca, küçük karınca
  • kollu kalemtraslardan kalem tirasi, bos krem kutusu ve her turlu kucuk sise, maytap tozu, anahtarlik.
  • cekilen sut disleri... once pis kokarlar ama iki uc gune kokmasi durur. niye saklanir bilinmez. yillar sonra bir kutunun icinden madeni 1, 2.5 ve 5 liralarla birlikte cikar. hatta yaninda artik taslasmis kirmizi jelatinli bayram bayram sakiziyla mavi jelatinli ozcan sakizi da vardir. nostalji olunur bir sure, sonra kutuyu kapatip geri koymakla (cocuk ruhuyla gecmisi saklama istegi) toplayip atmak (yetiskinligin baskinligiyla daginiklik yaratmama istegi) arasinda kalinir. kazanan taraf sevinir, kazanamayan tarafin ici burulur. iki ucu boklu deynektir aslen... yirmi kusur yillik iki minik dis insani bir anda bunalima sokar.
  • çokomel jelatinleri..
    (bkz: cokomel jelatinlerini kitap arasinda saklamak)