şükela:  tümü | bugün
  • hatirlandiginda ic burkan, ulan ne para harcamistim sunlar icin be denilen, keske para biriktirseydim diye ic gecirilen, cocukken akla yatkinmis gibi gelip simdi kahkaha attiran ve abuk cocuklugu hatirlatan seylerdir bunlar.
    - haftaligi bir gunde atari salonunda harcamak ve sonrasinda valideden her gun para dilenip alinan bu parayi yine atari salonunda ezmek listemin basi kesinlikle.
    - atari oyunlari icin aptalca kasetler almak bir baska digeri.
    - misket/bilye/mazi almak icin gereksiz para harcamak ve belli bir sure sonra kumara donmesi de bir baska digeri.
    - futbolcu kart koleksiyonu/oyunu icin gereksizce abur cubura para gommek ve bunun da bir sure sonra oynanan oyun nedeniyle kumara donmesi bir baska digeri.

bu ornekler aklima bir cirpida gelenler. oyle cok zengin de bir aile de degildik yani saglam para gomelim bunlara ama hakikatten harcligim paralelinde iligimi kurutmustu bu seyler. bazilari bildigin kumara evrilmisti zamanla. vay anasini be. okuz olmasa da bir koc alirdik herhalde o salakca harcanan paralarla. oyle...
  • bende yok bu liste.
    hiç param olmadı öyle. ancak bir simit, bir lolipop.

hah; lolipop.
  • kişiyi yetişkinliğinde asla pişman etmemesi gereken, çocukluğu “çocukluk” yapan küçük zevkler...

atari salonlarına harcadığım paralar helal olsun. artık hiçbir şeyden street fighter’da kazanan olmaktan aldığım zevki almıyorum. hey gidi chun li... ne günler, ne geceler geçirdik beraber!*
  • kasetler. sonradan cd halini aldı ve hepsi özenle saklanıyor.

biriktirsem iyi bir meblağ ederdi sanırım ama mutsuz da değilim. böylesi bir koleksiyona sahip olmak, beni mutlu eden şeylerden biri.

evdeki kitap sayısı da fena olmadığı için bir tek taşınma gibi durumlarda zorluk yaratıyor.
  • (bkz: banana joe)
  • 10 kişi toplanıp, para biriktirip yılda bir amerikadan basketbol ayakkabıları getiriyorduk. o zaman koli masrafı da cok yüksek olmuyordu. türkiye'ye göre ucuz oluyordu ama yine de iyi ayakkabılar pahalıydı.
  • half life 2 korsan cdsi
    steam olmadan çalışmıyormuş