şükela:  tümü | bugün
  • cocukluk donemi sendromlarinin oznesi olan seylerdir bunlar. oyuncaktir, oyundur, objedir, nesnedir. bir seydir iste. unutulmaz. size kizarlar ve bu seyi kirarlar, atarlar. yok ederler iste.

cocukken plastik bir kilicim vardi, oyuncak. sobada catir catir yandigini hatirlarin. neye kizdi bizimkiler hatirlamiyorum ancak plastik kilicimin soba icinde yok olmasini daha dun gibi hatirliyorum. cok severdin lan ben onu. bak aklima geldi ve yine uzuldum. ah ulan ah...
  • (bkz: taso)
  • özgüven
  • benim hiçbir şeyimi yok etmedi kimse. artık nasıl sahiplendiysem! çocukken de atarli giderliydim zaten. muhtemelen "ne hali varsa görsün" dediler.
  • taso koleksiyonum.

"çocuğun biri tasolarımı alırsanız intihar ederim diyormuş" diye yaptılar. ikisi de üniversite mezunu ve görece aydındır onu da belirteyim.*
  • canım patenlerim. üstelik yurt dışında yaşayan bir tanıdığımdan komşumuza ondan bana hediyeydi. yani ayak mantarı garantili ama olsundu, çünkü tekerlekleri silikonluydu, hiç ses çıkarmazdı. senelerce kullandım, zamanında büyük gelen patenler ayağıma tam oturdu. bir gün aniden kayboldular. çok aradım, bulamadım elbet. yıllar sonra annemden acı itiraf geldi... arabanın altında kalırım diye atmış çöpe. daha mı iyi oldu be kadın?

edit: yazım teşekkür: lidenskap
  • (bkz: çocukluk)
  • ben oğlanın futbolcu kartlarını çöpe attım geçen, her yerden hala çıkıyorlar. hayır yani alan da benim, neye kızıyorsam.
  • (bkz: su tabancası)
  • (bkz: huzur)