şükela:  tümü | bugün
  • bizim mahalle gettoda konuslandigindan olsa gerek hic denk gelmedim bu efsaneye. kizlar ip falan atlardi genelde. biz ise it gibi topun pesinde kosar akabinde cami cesmesine yardirir, agzimizi cesmeye dayar kana kana suyumuzu icerdik. bilal agzini cesmeye dayamaz eliyle icer; oglum temiz degil falan derdi. biz sallamaz yine dayardik agzimiza cesmeyi.

sonralari biraz buyudum ve mahallenin disinda goreceli ekonomik durumu iyi olan cocuklarin okudugu bir lisede egitim gormeye basladim. kiz arkadaslardan bazilari "ben cocukken erkeklerle mahalle maci yapiyordum" demez mi? ulan dedim, neresi bu mahalle? hic denk gelmedim. vay arkadas. ne mahalleler var. kizli erkekli futbol maci yapiyorlar. imrendim, hemde cok. yoktu yani bizim mahallede bu efsane kiz. hic olmadi :/
  • (bkz: ben)

kız arkadaşım yoktu çünkü napayım.
  • 3 kez hali sahaya girmisligim var. neyime yarayacak bu efsaneligim acaba?
  • günlerden bir gün kız arkadaşlarıyla evcilik oynayıp çiçek yapraklarından yemek yapınca, futbol oynadığı erkek arkadaşları tarafından günlerce alay konusu olan kızdır.
  • genelde topu ayağının dışıyla ittirerek oynayan kızlardır. böyle çantayı ayağıyla dürter gibi yani, vurursa da pis burun; o da bir iki denk gelebilir.
  • serpilip güzelleşirse ideal eş adayıdır. bulunduğu yerde nikah basılmalıdır.
  • bana malesef şimdi hayatta olmayan birini hatırlatan durum.
  • ben de şahit oldum bu efsane kıza ama nedense hiç kaleye isabetli şut çektiklerini görmedim.

genellikle savunmada oynarlardı ve oyunu açmaya çalışırlardı.
  • uyanık erkek kuzeni tarafından, "kalede kız olsun da topa abanamasınlar" diye kaleye dikilmiş kızdır.