şükela:  tümü | bugün
 • kazananı belli karşılaştırma. hangi çocuk mühendis olmak ister lan. kim avukat olmak ister. kim tüccar olmak ister ya. ben gerizekalıyım değerli arkadaşlar.

  astronot olmak isterken, araba yarışçısı olmak isterken, kaptan olmak isterken hatta indiana jones'a özenip arkeolog olmak isterken yetişkinlerin orospu çocuğu dünyasına kapıldık gittik mal mal meslekler seçtik kendimize. sıkıcı, aptal işler. çocuk katiliyiz.

  şimdi kaptan olanlara bakıyorum böyle. sporcu filan olanlara bakıyorum. öyle bakıyorum. allah belamı vermiş diyorum.
 • çocukken yunus eğitmeni olmak isterdim, yunus parklarının bir işkence merkezi olduğunu öğrendiğimde, beden eğitimi öğretmeni olmaya karar verdim.

  ama babam bu hedefin çok küçük olduğunu bildirdi. şimdi iktisat mezunuyum. işsizim.
 • küçükken bilgisayar mühendisi derdim, sonra gazeteciliğe döndü, sonra lisede gittiğim meslek lisesi gereği yeniden bilgisayar işlerine döndüm ama bakınız şu an üniversitede okuduğum bölüm gazetecilik.

  (bkz: tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır)
 • dansözlükle başladı hayallerim. anneme "bana dansözlük örsene" derdim hatta. yaş 4-5.

  bilgisayar mühendisliğiyle devam etti. çünkü o zamanlar evlerde yeni yeni bilgisayar görmeye başlamıştım o da çok çok nadir. yaş 10-11

  ergenliğimle birlikte, tercih zamanı gelene kadar hep avukat olma hayali kurdum. amacım büyük ölçüde avukatım deyip sükse yapmaktı ama*.

  ve şu an dış ticaret okuyorum. hatta bugün itibariyle son sınavıma da girdim. mezun oluyorum. isteklerimle yakından uzaktan alakası yok ama şu an daha mutluyum.

  dansöz olmam söz konusu bile olamaz. mühendislik hele de bilgisayar mühendisliği beni sıkardı. hukuk yazsaydım da çalışmayacağım için mezun olamazdım. kendim için en doğrusunu yapmışım izninizle kendime sarılmak istiyorum*.
 • (bkz: gazeteci)

  (bkz: dandik memur)

  büyüdükçe geri zekalı olmuşum.
 • sahsimdan ziyade bizim sınıfta bi çocuk vardı " bilim adamı olacam ben" diyordu, şimdi bimde işe başlamış.
 • (bkz: tiyatrocu)

  (bkz: bilgisayar programcısı)

  çok alakalı çok. of of.
 • ilkokul ve biraz öncesinde kuruyemişçiyle evlenip ev hanımı olma hayalim vardı.

  (bkz: çocukken evlenilmek istenen insanlar/@pia yuitza)

  ortaokulda yönetmen olmaya karar vermiştim. sinema okudum, şu an ilk uzun metraj filmimin yoğun hazırlığı içindeyim. mutluyum. :)
 • çocukken bilgisayar mühendisi, şimdilerin ziraat mühendisi.. pişman mıyım?tabii ki değilim, şükretmeyi biliyorum ve hayatımdan memnunum..