şükela:  tümü | bugün
689 entry daha
  • 7 yaşındayken, riva’da kuzenimle deniz analarını toplardık denizden. su dolu, küçük, oyun kovalarımızın içine koyardık. sonra kumlara bulardık o zavallı hayvanları, parçalardık, her yerini çekiştirerek. yumuşak yumuşaktı... öyle eğlenirdik ki o aktiviteden de.

not: onların canlı olduğunu bilmiyorduk.
  • annemin limon isimli muhabbet kuşuna omuz masajı yapmıştım.
    baya gevşettim şerefsizi
  • kelebekleri yakaladıktan sonra örümcek ağına atıp örümceğin onlar çırpınırken nasıl mumyaladığını izliyordum...

affedin beni güzel yaratıklar...
  • muhabbet kuşumuzu sıkarak öldürmüştüm. baya ağzından filan kırmızı kırmızı şeyler çıkmıştı.
  • kız kardeşim karıncaların bacaklarını koparıp yiyordu bacaklarını. zavallı karıncalar hayatlarına bir iki bacak eksik devam etmek zorunda kalıyorlardı bu cani cadı yüzünden.
  • uyutmak aq çok uyuttular beni :d
  • işkence değil direk ölüm. civcivleri ağzı kapalı su deposuna yüzsünler diye atmıştım ama...
  • tırtılı sobanın üstüne koyup her zaman yavaş yavaş ilerleyen hayvanın horon teper gibi hızlanmasını izliyordum.
    aklım başıma geldi bir iki seneye tabi.
  • tırtılları toplayıp canlı canlı toprağa gömmüştüm. hala rüyama girer, 3-5 yaşında falandım. bütün hayvanlara karşı suçluluk duygum bir türlü geçmedi. 3 tane kedi besliyorum, sokakta her gördüğüm kediden gıdı alıyorum ama o yaptığım yüzünden hala kendimi hayvansever hissetmiyorum. beni affedecek tek mercii kendimim ama affedemiyorum.
  • ne geniş ne pislikmişsiniz ne eğitimsiz ailelere sahip insanlarmışsınız siz pes doğrusu!
    böyle bir başlığın olması bile çok ama çok garip.
    "hayvanlara yapılan işkenceler " "çocukken hayvanlara yapılan işkenceler"

ikisi arasında hiç bir fark yok.
    çocukken insanın aklı erer bir canlıya zarar verip vermeyeceğine. sizde değil suç sizi yetiştirenlerde.
249 entry daha