şükela:  tümü | bugün
 • kız kardeşim karıncaların bacaklarını koparıp yiyordu bacaklarını. zavallı karıncalar hayatlarına bir iki bacak eksik devam etmek zorunda kalıyorlardı bu cani cadı yüzünden.
 • uyutmak aq çok uyuttular beni :d
 • işkence değil direk ölüm. civcivleri ağzı kapalı su deposuna yüzsünler diye atmıştım ama...
 • tırtılı sobanın üstüne koyup her zaman yavaş yavaş ilerleyen hayvanın horon teper gibi hızlanmasını izliyordum.
  aklım başıma geldi bir iki seneye tabi.
 • tırtılları toplayıp canlı canlı toprağa gömmüştüm. hala rüyama girer, 3-5 yaşında falandım. bütün hayvanlara karşı suçluluk duygum bir türlü geçmedi. 3 tane kedi besliyorum, sokakta her gördüğüm kediden gıdı alıyorum ama o yaptığım yüzünden hala kendimi hayvansever hissetmiyorum. beni affedecek tek mercii kendimim ama affedemiyorum.
 • ne geniş ne pislikmişsiniz ne eğitimsiz ailelere sahip insanlarmışsınız siz pes doğrusu!
  böyle bir başlığın olması bile çok ama çok garip.
  "hayvanlara yapılan işkenceler " "çocukken hayvanlara yapılan işkenceler"

  ikisi arasında hiç bir fark yok.
  çocukken insanın aklı erer bir canlıya zarar verip vermeyeceğine. sizde değil suç sizi yetiştirenlerde.
 • iki arkadaşımız kedinin ağzına acı ketçap dökmüştü. 10 11 yaşlarındayız. bunu görünce tabi tartakladık ortamın dışına ittik çocukları. pişman olduklarına kanaat getirince aldık tekrar ortama.

  eğitimin temeli ailedir. ve çevre baskısıdır. bunu yayamadığınız her toplum yozlaşır. tepkisiz kalan her toplum yok olmaya mahkumdur.
 • sahil kenarında yaşadığımız dönem yaşım 7-8, sokakta gördüğüm tospik kaplumbağaları tuttuğum gibi iki büklüm halde bahçeye taşırdım.
  zavallı hayvanlar yürüdükleri yolu tekrar gitmek zorunda kalırdı. tabi tahmin bu çünkü ertesi sabah hiç birini bahçede bulamaz ağlardım.
 • ben de çocuk oldum da hiç böyle şeyler yapmadım. valla çocuk da olsa başlıktaki şeylerin neredeyse tamamı bana çok uç şeyler geldi. kimi de pek pişman gibi durmuyor. örnek verip rencide etmeyeyim :) yalnız cidden neden böyle şeyler yapar ki bir insan anlamadım. bilinçsizce olanlar ayrı ama bir de bilinçli olarak yapan insanlar varmış. ortalık psikopat dolu iyice emin oldum. teşekkürler sözlük :)

  benim de yaptığım aklıma gelen en kötü şey yazları arkadaşımla kaya balığı tutmaktı. küçük yerdi ve canımız sıkılıyordu. kısa sürdü ama. sonuçta bir şeye faydası olmayan bir eylem kaya balığı tutmak. tabii yakaladığımız an oradan geçen birilerine seslenip kancayı çıkarmasını istiyorduk. dokunamıyorduk da :) sonra ya kovamızın içine atıp biraz yüzerken bakıyor ya da direkt denize atmalarını istiyorduk. yalnız bir, iki balıktan kancayı çıkaramadılar ve ne yazık ki ölümlerine sebep olduk. ondan sonra kendimi çok kötü hissetmiştim. hiçbir zararı olmayan, kendi hâlindeki hayvanı öldürmüş oldum. ondan sonra da bu balık tutma aktivitemi sonsuza kadar terk ettim :)
 • karıncalar kendi ağırlığının 50 kat fazlasını taşıyormuş diye okumuştum bir yerde. ben de gördüğüm karıncaların üstüne basardım beni taşısınlar diye. bayağı tevekaldım o zamanlar.