şükela:  tümü | bugün
  • en çok bilineni, karidesleri tatlı suya atmaktır. tatlı suya atınca karidesler böyl... haydaaaa. ya gözlerim bozuluyor benim. ya da espri yeteneğim yok.
  • küçükken kardeşe abilik/ablalık yapacak yerde kalleşlik yapmaktır. büyüdükçe utanç kaynağı haline gelen işkencelerdir.
    ilkokula gittiğim yıllarda gezdirmem için bana emanet edilen benden yedi yaş küçük kardeşimle beraber tanıdık olmayan mekanlarda da dolaşırdık, o arkasını döndüğünde ben birden ortadan kaybolur bir yere gizlenirdim. kardeşim sokakta tek başına abi abi nerdesin diye aranır durur ve bulamayınca başlardı ağlamaya. sonra çıkardım ortaya, kaybolduğunu sandın dimi ehehe şeklinde.
    şimdi düşündükçe o kaybolma süresini dakikalar değil saatler sürmüş gibi hatırlarım hep.
  • evin son noktasına kadar kardeş kovalanır ve köşeye sıkıştırılıp öldürecesiye gıdıklanır...kardeşin gözlerinden yaş gelmeye başlayıncaya kadar.
  • kardeşin ilerde yaşayacağı her türlü psikolojik bozukluğun sorumlusu olmakla sonuçlanacak eylemlerdir. bunun haricinde küçükken işkence görmüş kardeşler bu işkenceleri fırsat buldukları her ortamda gün ışığına çıkartacak ve uzun vadede işkenceci olacaktır.
  • büyük kardeşi sinirlendirme adına haftalar boyunca sürdürülen her dediğini tekrar etme eylemi. yenilen dayakla son bulunduğu tarafımca tecrübe edilmiştir.
  • kardeşin kafasını bacak arasına alıp osurmak.
  • en basitinden abimin bana,beni cami avlusunda bulduklarını aslında bu aileye gerçekten ait olmadığımı ve anne babam sandığım insanların aslında sadece onun ailesi olduğunu ve sırf ben üzülmeyeyim diye bu gerçekleri bana onların söylemediğini defalarca anlatması üzerine bir gün ciddi bir ağlama krizine girmem,abimin ne yapsa susturamaması da bir tür işkence olarak düşünülebilir.yazık değil mi ya ne isterler abiler kardeşlerden?
  • - canım kardeşim, şimdi seninle bir oyun oynayacağız..oyunumuzun adı "ajancılık".
    - süpeeer!!
    - şimdi sen ajan olacaksın, ben de sana gizli görevler vereceğim. görevlerini eksiksiz tamamlaman gerekiyor, bu çok önemli..
    - süpeeer!!
    - tamam ilk görevini veriyorum o halde. şimdi hemen mutfağa gidiyorsun ve anneye gözükmeden dolaptan bir dilim pasta kapıyorsun. şayet görev esnasında anneye yakalanırsan benim ajanım olduğunu kesinlikle söylemiyorsun,bu çok gizli bir görev.
    görevinin ikinci kısmı ise daha tehlikeli, pastanın yanında bir bardak da su getiriyorsun komutanına.
    - tamam patron!!
    - haydi 007, göreyim seni..