şükela:  tümü | bugün
2949 entry daha
 • 3 yada 4 mahkumun ceza evinde asılmayı bekledikleri zamanı anlatan bir kitap yada roman gibi bir şey vardı.
  çook uzun zaman oldu hatırlıyamıyorum.
  bilen hatırlayan bir mesaj atsın.

  hatırlaya bildiklerim.
  bunlar sırası ile idam oluyordu asılıyorlardı.
  yalnız idam edilmeden bunlar mektup mu yazıyordu yada bunlara mektup mu geliyordu.
  ayrıca idam günleri falan erteleniyordu.
 • alice harikalar diyarında. takıntı gibi bir şeydi hatta bende. uyumakta zorlandığım zamanlarda kafamda canlandırıyordum. :s
 • pitircik serisi en aklimda kalanlardan
 • gizli ada diye bir kitap okumuştum ya 2 ya 3. sınıftaydım. kitap okumanın güzel olabileceğini o kitapla anlamıştım, daha doğrusu okuyunca insanın zihninde canlanan sahnelerin eğlencesini anlamama ön ayak olmuş ilk kitaptır.

  biraz haylaz bir çocukluk geçirdiğimiz için, kitaptaki çocuklara özenip, arkadaşlarımla bizim de gizli bir yerimiz olmalı diye örgütlenmiş ve mahallede henüz kiraya verilmemiş giriş kattaki boş bir dairenin balkonundan evin içine girmiştik.

  ev bizim bir süre gizli mekanımız olmuştu. balkon kapısını kimse kitlemiyordu enteresan bir şekilde. sonra orayı kiraya verdiler tabi, evin kiralandığını duyunca biraz kızmıştık. * biraz talihsiz bir girişimdi. görünürde sevimli ve uslu kız çocukları olarak başarısız vandallık girişimimizi bu kadar küçük yaşta deneyimlememizin ayrıca iyi bir şey olduğuna inanıyorum diyeceğim ama cidden saçmalayarak terketmiştik evi, az kalsın yakalanacaktık.

  çocuklara tablette sunulandan daha iyi bir hayat sunuyordu o zaman sokaklar sanki. yaz günleri 12 saatten aşağı sokaktan gelmediğim, tek derdimin zihinden problemler kitabındaki uydurma cevaplarımın annem tarafından farkedilmesi olduğu günleri epey özledim evet.
 • (bkz: beyaz diş)

  kurtların etkisinde kaldığım için kısa bir süre ülkücü olmuştum hatta *
 • benim için;
  gülten dayıoğlu- ganga.
954 entry daha