şükela:  tümü | bugün
 • vampir'dir o oyunun adı.
  gece vakti, akşam ezanından yırtıp dışarıda kalanların oyunudur bu. daha 11-12 yaşlarındasındır ve karanlıktan birileri çıkacak mı seni kovalayacak mı diye tir tir titrersin. en manyak çocukların, ruhunda fırtınalar kopan çocukların oyunudur.
 • (bkz: arka sokaklar) herkes bir karakteri alır replikleri, seslerini, hareketlerini taklit ederek "pişşu pişşu" diyerekten silah sesi çıkartılan, taşları el bombası yapıp kafa göz yarmacalar şeklinde oynanılır. okulda oynardık o ayrı.
 • menekse mendilim duse (bkz: bizden size kim duser) denen garip ama aslinda adrenalin dolu oyundur. bu oyun esnasinda zinciri kiramayan ama havada takla atip yere yapismasindan mutevvelit elini kolunu kiranlar mi dersin, tam aksine karsi takimin
  en guclu elemaninin sona kalmasi ve ondan baska secilecek kisi kalmasindan dolayi yapilan secim sonucunda (bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak) karsidan secimini sizin zinciriniz olarak belirleyerek size dogru geren kizgin bogayi gormeniz ve hayatinizin bir film seridi gibi gozunuzun onunden gecmesi. bak cikip oynayasim geldi simdi.
 • oyunun adı: uçan melekler (uçmayanı da var diye mi düşünüyomuşuz nedir, sorgulamamışız hiç oyunun adını niye böyle koyduk diye)
  biz 4 kız arkadaş (apartman komşularımızın çocukları) oyunda kardeşmişiz. hepimizin de ayrı ayrı süper güçleri varmış. birimiz hayvanların başı derde girdiğinde haberdar oluyor, telepati yoluyla tüm hayvanlarla konuşabiliyor. birimiz doğal afetleri hissedip diğer kardeşlere haber veriyoruz. doğal afet olmadan önce yetişebilirsek insanları kurtarıyoruz. diğer 2 kardeşin süper güçlerini hatırlayamadım şimdi. bi tane büyük defterimiz var taştan, sayfalarını çok zor çeviriyoruz. başımız sıkışınca büyük deftere danışıyoruz, ordan okuyup öğreniyoruz ne yapmamız gerektiğini. konuşuyodu galiba bi de defter, onu da tam anımsayamadım. sonra bi de dev ahtapot var (okulun bahçesindeki koca taş) o ahtapot bizi yakalıyo, ondan kurtulmaya çalışıyoruz. sokakta oynardık biz, hemen hemen her gün de bu oyunu oynadık bi dönem hayal gücümüzü seveyim. daha var kendi uydurduğumuz oyunlar, onlar da başka bi entarinin konusu olsun.
 • (bkz: simit)

  bundan garibi var mı? ağzından burnundan kan gelinceye kadar tekmelerdik,simit diye bağıran kişi susunca. o yüzden bizim nesil güçlü kuvvetli oldu.