şükela:  tümü | bugün
  • mahallede top oynayan çocukların giydiği,genelde çakma olan formalardır.oynanılan bölgeye göre birçok lakaba isim babası olmuş futbolcuları kapsamaktadır.o formalar kiminin uğuru kiminin sembolü olmuştur.gördükçe eskiyi hatırlatandır.

juventus-pavel nedved

edit:forma
  • ilhan mansız'ın forması.. önce çakma alındı sadece 26 numara vardı sırtında ve şortunda ama full takımdı çorabından tekmeliğine kadar. sonra 100.yıl çubuklu lisanslı formam alındı ve sırtına 26 ilhan mansız yazıldı. yıllarca üzerimden çıkarmadım. rengi benzi attı ama hala en kıymetli formam o benim. beşiktaşın 100.yılda fenerbahçeyi 2-0 yendiği pascal noumanın tombala çektiği maçta alındı o forma.
  • şimdi bunun hangi birini sayayım:

beşiktaş'ın valencia maçında giydiği kırmızı bir forma vardı. teriyle gelmişti. sırtında 10 numara vardı. sergen'e aitti.

takoz recep'in trabzonspor'da oynarken giydiği 2 numaralı forma.

fazlı ulusoy'un malatyaspor forması. 9 numara.

bunların dışında çok sevdiğim çakma juventus formam (edgar davids) ve ortaokul turnuvasının galibi olarak hediye aldığımız ajax forması en değerlilerim arasında.

şimdi sergen'in forması hak edende (beşiktaşlı kuzenim), ötekiler ne oldu acaba :/
  • 1995'ti sanırım. aykut kocaman formasıydı. 11 numara. yazlıktaki pazarlardan birinden almıştı rahmetli anneanne. o yazın sıcağında o lastikli bez formayı erinmeden giymiştim. formadaki fb logosu bildiğin sticker şeklinde yapıştırmaydı -ki göğsümün o bölgesi bildiğin pişik olmuştu o sıcakta.

nurlar içinde yat kadın.
  • 1994-95 sezonu, 10 numara, sarı renk, show tv reklamlı, çakma umbro galatasaray forması. o dönem 10 numarayı suat kaya giyerdi. bende neden babam bu kel, saç fukarası adamın formasını almış keşke 11 numara alsaydı, maçlarda kubilay türkyılmaz olurdum diye hayıflanırdım. sonra gheorghe hagi geldi babam gözüme bir başka gözüktü. sonra sonra suat kaya'nın iyi futbolcu olduğununda farkına vardım gerçi. güzel günlerdi.
  • elano, arkadaşlarım "elanur" diye dalga geçerdi.
  • eve nereden geldiğini kimsenin bilmediği euro 96 kırmızı türkiye forması efsanemdir. içinde kayboluyordum ama olsun şimdi hala giyerim halısahalarda veteran gibi.

not: yaş 24
  • hagiyi çok sevdiğim için annemin aldığı üstünde marshall reklamı olan meşhur beyaz forma. ondan sonraki formam da arkasında kocaman 9 (dokuz) numara olan hakan şükür formasıydı. sonra büyüdük tabii kendi formamızı almaya başladık ama lisedeyken de annemin arkadaşının oğlunun çocukluk arkadaşı olan arda turanın üstünden kendi formasını almıştım, 66 numaraydı o zamanlar.