şükela:  tümü | bugün
1666 entry daha
  • ups kargo arabasında mahkumların taşındığını sanmak
  • her insanı iyi zannetmek.
  • yurtdisindan alinan radyonun hep yabanci muzik calacagini zannetmek
  • günün birinde örümcek adam olabileceğim fikriydi.

tobey maguire’ın canlandırdığı ilk örümcek adam filmi beni çok etkilemişti ve o günden sonra ağaçlara tırmanmaya başlamıştım. çocukluğumda yaşadığım yer bir ormanlık alan gibiydi, her yer ağaç ve yemyeşildi. sanki isviçre’nin bir kasabasını andırıyordu. bu fikrimin bedelini beyin travması geçirerek ödedim. *

bir söğüt, bir kayısı ve bir erik ağacı dip dibe dikilmişti. oldukça heybetlilerdi. maymun gibi tırmanıverdim söğüt ağacının tepesine ve oradan da kayısı ağacına zıpladım. evet korkmuyordum çünkü saftirik bir çocuğun tekiydim. kayısı ağacından da erik ağacından bir dala zıplamamla erik dalının kırılması ve yaklaşık 4 metreden kafa üstü yere çakılmam ortalama 5-6 sn içerisinde gerçekleşti.

aradan yıllar geçti ve bir düğünde söylenen erik dalı gevrektir oyun havasını duymamla aydınlandım. eğer erik dalının gevrek olduğu bilgisi bende olsaydı muhtemelen böyle bir hata yapmazdım.

edit: yazım hatası
  • yıl 1981, video'yu ilk gördüğümde müzik kaseti takarsak şarkı söyleyenleri görebileceğimizi sanmıştım. anlık bir fikirdi tabii :)
  • komşunun aynı yaştaki kızı özlem i, kendi yaptığım uzay mekiği ile uzaya çıkarıp dünyayı izletmek.

kendi uzay mekiği yapma hayaline mi şaşayım, o yaşta aşık olmaya mı yoksa hayalini kurduğum romantikliğe mi..

bize ne izletiyorlarsa artık..

tek yapabildiğim bayramlarda kız kaçıran ile kızı korkutmak oldu..
    işte aşk hayatındaki başarısızlıklarım taaa ozamandan başladı.. hahahha
  • bulunduğum yere mesela yapmur yağıyorsa dünyanın her yerine de yağıyor zannediyordum. bir de gök gürlemesini gökyüzünde bulunan bir kapağın açılıp kapanma sesi zannediyordum. zor bir çocukluk geçirdim üstüme gelmeyin.
  • uçakta kemeri takmayınca uçak kaybolacak zannediyordum. nereden bu fikire sahip olmuşum acaba hiçbir fikrim yok.
  • eskiden şarkıcıların yeni kasetleri çıktığında televizyonda şarkı teaserı ve fotoğrafıyla beraber kırmızı sivri köşeli balon içinde çıktı yazısı olurdu, bizde kardeşimle hani gitti, piyasadan çıktı bir daha görmiycez diye anlayıp üzülürdük
  • babam arabada arkaya bakınca araba geri geri gidiyor sanıyordum. (bkz: bizde geri vites yok)
529 entry daha