şükela:  tümü | bugün
 • çocuklar duymasın dizisinin dün akşamki bir sahnesinde türk okullarını anlatan barış köprüleri isimli kitabın görülmesi olayı. link

  edit: yapımcı birol güven olayla ilgili bir açıklama yapmış .
 • dizi karışacak vaziyet alın.
 • boş işler bunlar. açıklayalım bari, tipik bir ucuz fetö sulandırması.

  1- kripto fetöcü veya kaset şantajı ile ele geçirilmiş biri tarafından kitap dekora ekletilir. normalde kimsenin dikkatini çekmez.(hamiş: bu maddede biraz ön yargılı olmuş olabilirim. belki de saftirik bi solcu ilber ortaylı adını görünce kitabı alıp koymuştur. ama ekranda saniyenin binde birinde görülen kitabı fark etmek imkansız. öyle veya böyle organize bir iş olduğu kesin.)

  2- sanal hesap haşhaşileri tarafından olay gündeme getirilir. orantısız zekalı muhalifler ve kör ak parti düşmanları tarafından goygoy başlar.

  3- goygoy alt metinlerinde sürekli olarak "fetö operasyonları saçma, sulandırılıyor, haksızlık yapılıyor." mesajları verilir.

  4- batı'daki basın adalet sivil toplum kuruluşlarına bu yazılar gösterilerek "bakın türkiye ne halde, millet de devlet de iyice paranoyak oldu." algısı yaratılmaya çalışılır.

  5- aynı yöntemi hero tişörtünde de gördük. orada fazla uzatamadılar çünkü dikkat çekecek dereceye gelmişti.
 • çocuklar duymasın' izleyen, bundan utanmayan, utanmadığı gibi bunu gelip sözlük' e yazan beyinlileri gösteren olay.
 • akıllara türk okulları öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen türkçe olimpiyatlarını, orada fetö'ye yapılan övgü dolu konuşmaları ve hala tedavülde olan hatıra para'yı* getirir.

  (bkz: kutsal mekan yıkıp rezidans yapmak)
 • ilber ortaylı hocanın, kimse kavga etmez iken, bir kaç profesör ile beraber yazdıkları bir kitabın dizinin arkasında görülmesi olayı.
  art niyet aramının pek mantıklı olmadığını düşünsem de, koskoca sette direkt ekranda gösterecek başka kitap mı kalmamış demekten de kendimi alıkoyamıyorum.
  ne kadar da ciddi yazdım. yaşasın uykusuzluk.
 • ya sanat ekibi elinde olanları rastgele dizmiştir raflara, beleş kitaplar içinden. kasıtlı bir durum yoktur kesinlikle ama çok büyük talihsizlik olmuş denk gelmesi, zaten bu kitabın fetöyle alakalı olduğunu bilecek kimse çalışmıyordur setlerde, büyütecek bir durum yok ama sanat ekibinin başı çok ağrır.
 • sosyal medyada paylasarak haklarinda sorusturma acilmasini, belki dizi ekibinden bazilarinin bir sure cezaevinde kalmasini saglayip bu diziden kurtulabiliriz. bi el atin be.
 • kitabın sözlükteki başlığında detaylı bilgiler var. kitap fetorallerin propaganda kitabıymış. bunun lamı cimi yok.

  açık net bit daha görüldü ki, cumhurbaşkanının ayağı tökezlediği anda bu alçaklar tekrar saldıracak. her yerde , her şekilde kendilerini gösteriyorlar
 • diziyi izleyenler tutuklanmalı