şükela:  tümü | bugün
  • bu ülke için artık ne söylenebilir bilemiyorum. hırsıza, "çaldı" demek suçtu. şimdi ölene "öldü" demek suç
  • orospu çocuğuna orospu çocuğu demek suç olduğu için bazı terörist ve kendini çok zeki sanan orospu çocuklarına ağızlar dolusu orospu çocuğu diyemediğimiz bir paradoksa gebedir.

eğer çocuklar öldüyse sizin kansız propagandalarınızdan, eylemlerinizden, sorumsuzluğunuzdan dolayı öldü, hala da aynı kansızlıkta devam ediyorsunuz. ulan insanda gram beyin, kişilik, karakter, haysiyet olmaz mı ? her şeyin en kalleşcesini, en namertcesini yapıp, hak ettiği şekilde eşek sikerken beynine mermiyi yedikten sonra 'evet biz de bunları bunları yapmıştık adamlar da haklı' demez mi ? nasıl hala haklı çıkmaya çalışır aklım almıyor.

yaptığınız iki yüzlülükleri buraya sayfalarca yazarım, ellerinizde kanı bulunan ve sözde haklarını savunduğunuz kundakta kurşunlanan kürt bebeklerinden, belediye otobüsünde yaktığınız suçsuz günahsız genç kıza, dershaneye giderken parçalara ayırdığınız ve sözde özgürleştirmeyi amaçladığınız diyarbakırlı gençten, pazar yerinde hamile eşinin yanında vurduğunuz askerime kadar secelenizi tek tek dökerim. ama insanda biraz ar olacak, namus olacak, şeref olacak, haysiyet olacak ki anlatalım, tartışalım, anlaşalım. aslında anlatmaya da gerek yok, siz zaten bunları çok iyi biliyorsunuz da hala o ufak beyinlerinizle sözde insanlık, barış, kardeşlik naraları atıyor ve kendinizi masum göstermeye çalışıyorsunuz. belkide alayınızda doğuştan gelen ve dünya üzerinden süratle silinmesi gereken bir hastalık mevcuttur. çünkü tüm bu gerçeklere rağmen kendinizi masum göstermeye çalışmayıp da gerçekten masum olduğunuza enteresan bir şekilde inandığınızı düşünüyorum bazen.

öyle ya da böyle, bu saatten sonra müzakereymiş, anlamaya çalışmakmış, empati yapmakmış, adam yerine koymakmış falan yok. bulduğun yerde teröristin ölüsüne 5 dirisine 15 döşeyip geçeceksin. adam olan devlet öyle yapar yani. inşallah siz sosyal medya teröristlerinin de icabına bakar devlet, ağlamak için bir bahaneniz daha olur. bende size tekrar tekrar söverim buralarda.

bu arada benden söylemesi, ağır orospu çocuğusunuz.
  • adaletin eksik ve geç olsa da yerini bulmasıdır.

hendek siyaseti yapıp, çocukları güvenlik güçlerinin önüne sürüp sonrada lafı "türkiye cumhuriyeti çocuk öldürüyor"a getirene az bile ceza verilmiş.

bu arada konunun ne olduğunu anlamayanlar için minik bir özet de geçmiş oldum bu sayede.
  • "güldüm... önce doğru algılamadığımı düşündüm. ama karar gerekçeleriyle yüzüme açık açık okunurken yüreğim sızladı. bu karar gerçek olamaz, olmamalı dedim. bir süre şok yaşadım. defalarca kendime, çocuklar ölmesin demenin cezası olur mu, diye sordum. tabii bir yandan da kötü bir karar çıkacağının sinyallerini almıştık. içimde yine de bir umut vardı. cezamın dünya çocuklar gününde onaylanması da ayrı bir trajedi."

ayşe çelik
  • eskiden bu sözlükte entrydeki hatalı "virgül" yüzünden insanlar birbirine mesaj atıp "aman yanlış yazmışsınız" dermiş. şimdi birisi gelip "çoçuk" diye başlık açıyor. ne açan farkında, ne entry yazanlar.

tabi bir de "entry başlığın sözlükteki haliyle ilgili gerekçesi" vardı :))