şükela:  tümü | bugün
 • başlık karakter sınırlamasına takıldı.tam olarak şu şekilde olması gerekliydi:''çoçuklar ölmesin diyen öğretmenin hapis cezasına çarpıtılması'' olacaktı.

  sokağa çıkma yasakları döneminde kanal d’ye katılarak “çocuklar ölmesin” dediği için hakkında dava açılan öğretmen ayşe çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası onaylandı.

  çelik'in avukatlar, ayşe öğretmen'in 3 aylık hamile olduğunu ve çocuğunu cezaevinde doğuracağını söylediler.

  avukatarın itirazını değerlendiren istanbul bölge adliye mahkemesi 2. ceza dairesi, çelik hakkında verilen hapis cezasını onayladı.

  2. ceza dairesi onama kararına gerekçe olarak şunları gösterdi:

  “sanık ayşe çelik'in ulusal bazda yayın yapan bir tv kanalında ekrana gelen programın canlı yayınına telefonla bağlanarak pkk/kck terör örgütünün doğu ve güneydoğudaki bazı yerleşim birimlerinde örgüt militanları tarafından yollara barikatlar, kurulması, hendekler kazılması ve bombalı tuzaklar yerleştirilmesi ve sözde özyönetim adı altında işgal eylemleri gerçekleştirilmesi neticesinde bu yerde yaşayan ve evini terk edemeyenleri rehin olarak alan ve canlı kalkan olarak kullanan teröristlere karşı yasanın verdiği yetki ve sorumlulukla azami gayret göstererek mücadele eden güvenlik güçlerinin operasyonlarını salt orada yaşayan sivillere karşı yapılıyormuş gibi göstermek suretiyle terör örgütünün güneydoğudaki yerleşim yerlerindeki eylemlerini meşru göstermeye çalışması şeklinde gerçekleşen eyleminin silahlı terör örgütü pkk/kck'nın cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek, övecek, teşvik edecek nitelikte olduğu anlaşılmakla yerel mahkemenin kabulünde belirtilen gerekçelerde herhangi bir isabetsizlik görülmemekle…”

  çocuğunu hapiste doğuracak

  çelik’in avukatları odatv’ye verdikleri bilgide, çelik’in bu karardan sonra hapse gireceğini, karar duruşmasında 2-3 aylık hamile olduğunu ve muhtemelen çocuğunu hapisteyken doğuracağını belirttiler. avukatlar, ayşe çelik’in mahkemenin verdiği 1 yıl 3 ay cezanın 11 ayını hapiste yatacağını söylediler.

  kaynak
 • bu ülke için artık ne söylenebilir bilemiyorum. hırsıza, "çaldı" demek suçtu. şimdi ölene "öldü" demek suç
 • orospu çocuğuna orospu çocuğu demek suç olduğu için bazı terörist ve kendini çok zeki sanan orospu çocuklarına ağızlar dolusu orospu çocuğu diyemediğimiz bir paradoksa gebedir.

  eğer çocuklar öldüyse sizin kansız propagandalarınızdan, eylemlerinizden, sorumsuzluğunuzdan dolayı öldü, hala da aynı kansızlıkta devam ediyorsunuz. ulan insanda gram beyin, kişilik, karakter, haysiyet olmaz mı ? her şeyin en kalleşcesini, en namertcesini yapıp, hak ettiği şekilde eşek sikerken beynine mermiyi yedikten sonra 'evet biz de bunları bunları yapmıştık adamlar da haklı' demez mi ? nasıl hala haklı çıkmaya çalışır aklım almıyor.

  yaptığınız iki yüzlülükleri buraya sayfalarca yazarım, ellerinizde kanı bulunan ve sözde haklarını savunduğunuz kundakta kurşunlanan kürt bebeklerinden, belediye otobüsünde yaktığınız suçsuz günahsız genç kıza, dershaneye giderken parçalara ayırdığınız ve sözde özgürleştirmeyi amaçladığınız diyarbakırlı gençten, pazar yerinde hamile eşinin yanında vurduğunuz askerime kadar secelenizi tek tek dökerim. ama insanda biraz ar olacak, namus olacak, şeref olacak, haysiyet olacak ki anlatalım, tartışalım, anlaşalım. aslında anlatmaya da gerek yok, siz zaten bunları çok iyi biliyorsunuz da hala o ufak beyinlerinizle sözde insanlık, barış, kardeşlik naraları atıyor ve kendinizi masum göstermeye çalışıyorsunuz. belkide alayınızda doğuştan gelen ve dünya üzerinden süratle silinmesi gereken bir hastalık mevcuttur. çünkü tüm bu gerçeklere rağmen kendinizi masum göstermeye çalışmayıp da gerçekten masum olduğunuza enteresan bir şekilde inandığınızı düşünüyorum bazen.

  öyle ya da böyle, bu saatten sonra müzakereymiş, anlamaya çalışmakmış, empati yapmakmış, adam yerine koymakmış falan yok. bulduğun yerde teröristin ölüsüne 5 dirisine 15 döşeyip geçeceksin. adam olan devlet öyle yapar yani. inşallah siz sosyal medya teröristlerinin de icabına bakar devlet, ağlamak için bir bahaneniz daha olur. bende size tekrar tekrar söverim buralarda.

  bu arada benden söylemesi, ağır orospu çocuğusunuz.
 • adaletin eksik ve geç olsa da yerini bulmasıdır.

  hendek siyaseti yapıp, çocukları güvenlik güçlerinin önüne sürüp sonrada lafı "türkiye cumhuriyeti çocuk öldürüyor"a getirene az bile ceza verilmiş.

  bu arada konunun ne olduğunu anlamayanlar için minik bir özet de geçmiş oldum bu sayede.
 • "güldüm... önce doğru algılamadığımı düşündüm. ama karar gerekçeleriyle yüzüme açık açık okunurken yüreğim sızladı. bu karar gerçek olamaz, olmamalı dedim. bir süre şok yaşadım. defalarca kendime, çocuklar ölmesin demenin cezası olur mu, diye sordum. tabii bir yandan da kötü bir karar çıkacağının sinyallerini almıştık. içimde yine de bir umut vardı. cezamın dünya çocuklar gününde onaylanması da ayrı bir trajedi."

  ayşe çelik
 • eskiden bu sözlükte entrydeki hatalı "virgül" yüzünden insanlar birbirine mesaj atıp "aman yanlış yazmışsınız" dermiş. şimdi birisi gelip "çoçuk" diye başlık açıyor. ne açan farkında, ne entry yazanlar.

  tabi bir de "entry başlığın sözlükteki haliyle ilgili gerekçesi" vardı :))