şükela:  tümü | bugün soru sor
 • severek dinlediğim, lakin yaklaşık beşyüzbininci dinleyişimde algımın kayması sonucu;

  çok eski bir öykü bu
  insanlar 'dolmuş' bekliyorlar

  olarak algıladığımdan beri sözlerini ciddiye almakta zorlandığım bir şarkıdır.
 • belki de mor ve ötesi'nin (burak'ın* ya da) en güzel şarkısı. çok farkli anlamlara sahip bir sarki. gizli kalmasi gerekenlerdendi belki. 7 aralık 2001'de ilk defa dinlemistim bu sarkiyi, gül kendine albumunun tanitim toplantisiydi. cikista, naylon, elindeki walkman ile gelip dinletmisti, burak'in sarkisiydi. cok farkliydi, çok guzeldi, gorebiliyordum onda* sarkinin yarattigi etkiyi. sonra bende de tabii... o andan sonra dengeler degismisti. entrylerde ismi gecmis (bkz: #1748660), farkli hissettirmis, mutlu etmis, huzunlendirmis. "sen istersen sarki soyle" demis şarkılar soyletmisti. sonrasinda 4. albume girer mi diye beklerken aslinda hic kimse bilmesin istemisitik. ve 2006 ve buyuk dusler albumune girmis. sozler degismis, bazi kisimlar cikarilmis, farkli seyler eklenmis. uyan'da da ayni sey olmustu, yine atilan ve eklenen kisimlar olmustu ama bu kadar uzulmemistim, sadece sinirlerim bozulmustu. sarkinin yeni halini dinlemedim ama degisen sozlerine bakinca bile ayni hissiyati vermeyecegine emin olabiliyorum. ayni hissiyattan gectim yanindan bile gecmeyecegini biliyorum. bu cok eski öykünün sanirim sonuna geldigimizi anlatiyor bu sarki, insanin ici parcalaniyor.*

  edit: bu entry tamamen kişiseldir, duygusaldir.
 • "tek özleyen sen değilsin..." sözünde içimin acayip yandığı şarkı. tek özleyen o değil. kaç aydır özleyen benim sadece....
 • bu şarkının başıbozuk albümünde bir adet dj kambo remix'i var. müzik göreceli bir şey ama bu remix'i beğenen siktirsin gitsin afedersin. dj kambo kim lan, neden böyle bir şarkıya remix yapma ihtiyacı duyar insan?

  sikmişin şarkıyı eylemişin viran dj kambo.
 • kaybolursam şarkı söyle gibi harika bir cümleye sahip enfes şarkı.
 • mor ve ötesinin 2001 yılında odtü mimarlık anfisinde verdiği konserde çaldığı parça.
  işin ilginç tarafı sene 2001, henüz gül kendine bile çıkmamış, grup bırak zaman aksının neredeyse tüm şarkılarını çalıyor. üstüne gül kendine'den 6 şarkı çalıyor. üstüne uyan ve çocuklar ve hayvanlar çalınıyor. uyan için söylenen sözler: " bu şarkıyı yeni albümümüze koymadık. belki 4.sünde olacak". o zamanlardan beri bu şarkıyı severiz. burak'ı ayrı bir severiz.
 • "kaybolursam sarki soyle..."
  en guzel bi'sey bu!
  (icim icime sigmiyo ki! simdi dinlerken.)
 • pornolarından uzak durulması gereken 2 temel kavram. internetin adminleri işlerini iyi yapsalar da arındırsalar dünyayı bu pislikten.
 • dönem dönem geberten şarkı.
 • burak güven şarkısı olduğundan mütevellit, insan hep bi merak ediyor acaba o söyleseydi nasıl olurdu diye.
  ama sözleri-müziği-peşi sıra gelen yaylılarıyla rüya gibi bir şarkı. bir rüya gibi gelip geçiveren o süreci anlatıyor. masal başlıyor. kaybolursam şarkı söylüyorum, dönersen ıslık çalıyorsun. ama en sonunda anlıyoruz ki "o gelecek hiç gelmiyor".