• mor ve ötesi'nin 3. albümüne konulma ihtimali çok az olan
    konserlerde artık karşımıza çıkmayan
    sen istersen diye de bilinen
    burak güven $arkısı

. . .

çok eski bir öykü bu

.
    .
    .

*
  • bi süpriz yapıp çalsalar dediğim uyan gibi uçup giden, çok özlenmiş burak güven şarkısı ..
  • albüme konulmasi için geliştirilmesi gerektigi söylenilen oysa görünürdeki haliyle gayet çok güzel olan, ortalıkta pek bulunamıyan mor ve ötesi şarkısı..
  • "biz ne kadar özgürsek evren o kadar kendini açar, açar ki uç sen özgürce"* gibi bir cumle barindiriyor bu sarki. yaptiklari en guzel en bilinmeyen sarkilardan.
  • çok eski bir öykü bu
    insanlar durmuş bekliyorlar
    o gelecek hiç gelmiyor
    ruhum öğrensin artık
    bu ağlatan eski oyunu

çocuklar ve hayvanlar
    tüm gece yalnız konuştular
    öğrenince oyunu
    o masal yine başladı
    parlaklaştı evren birden

sorular ve cevaplar
    bir bir hepsi yok oluyorlar
    öğrenince sonunu
    hayat yeniden başladı
    parlaklaştı evren birden

seninleyim
    mutluluk kalbimde çözülmüş
    ulaşamaz bana yanlış sesler
    senleyim
    rüyadan farksız
    kaybolursam şarkı söyle

senleyim
    rüyadan farksız
    tek özleyen sen değilsin
    senleyim
    şansımız artmış
    kaybolursam şarkı söyle
    kaybolursam şarkı söyle
    kaybolursam...
  • belki de mor ve ötesi'nin (burak'ın* ya da) en güzel şarkısı. çok farkli anlamlara sahip bir sarki. gizli kalmasi gerekenlerdendi belki. 7 aralık 2001'de ilk defa dinlemistim bu sarkiyi, gül kendine albumunun tanitim toplantisiydi. cikista, naylon, elindeki walkman ile gelip dinletmisti, burak'in sarkisiydi. cok farkliydi, çok guzeldi, gorebiliyordum onda* sarkinin yarattigi etkiyi. sonra bende de tabii... o andan sonra dengeler degismisti. entrylerde ismi gecmis (bkz: #1748660), farkli hissettirmis, mutlu etmis, huzunlendirmis. "sen istersen sarki soyle" demis şarkılar soyletmisti. sonrasinda 4. albume girer mi diye beklerken aslinda hic kimse bilmesin istemisitik. ve 2006 ve buyuk dusler albumune girmis. sozler degismis, bazi kisimlar cikarilmis, farkli seyler eklenmis. uyan'da da ayni sey olmustu, yine atilan ve eklenen kisimlar olmustu ama bu kadar uzulmemistim, sadece sinirlerim bozulmustu. sarkinin yeni halini dinlemedim ama degisen sozlerine bakinca bile ayni hissiyati vermeyecegine emin olabiliyorum. ayni hissiyattan gectim yanindan bile gecmeyecegini biliyorum. bu cok eski öykünün sanirim sonuna geldigimizi anlatiyor bu sarki, insanin ici parcalaniyor.*

edit: bu entry tamamen kişiseldir, duygusaldir.
  • albumde 11.sirada yer alir.
  • büyük düşler albümünün en iyi şarkılarından biri. sözlerin, yaylıların ve harun'un vokallerinin çok güzel bir şekilde oturduğu şeker gibi şarkı. tınısında hem kelimelere dökemediğim bir hüznü ve eskiye özlemi, hem de geleceğe dair umutları barındıran mor ve ötesi eseri.
  • büyük düşler şarkısı ile birlikte yaylılarına; ayıp olmaz mı? ile birlikte de bas gitarlarına bayıldığım; yine ayıp olmaz mı ve kış geliyor ile birlikte bu üçünü, albümün "hem eski hem yeni tatları sentezleyen, pek de bir güzel yapan şarkıları" ilan ettiğim büyük düşler şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap