şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akrep nalan adlı şarkıcının tuhaf iddiası. evet nalan hanım sizin atatürkçülük sandığınız faşist, din düşmanı eğitimi artık bulamayacaksınız hatta sonsuza kadar bulamayacaksınız. gerçek atatürkçülük bugün yaşanıyor; dinsizlik, ateistlik, halkı hor görme atatürkçülük değildir.

not: "kolay mı" diye bir parçası vardır, sezen aksu'nun çoğu klasik parçasına bin basar.

--- spoiler ---

evini vakfa bağışlayan akrep nalan, “bana evlat eksikliğini hissetmedin mi demiştin; ben şimdi çocuğum olsun istemezdim. çünkü iyi bir eğitim alamayacaktı. torunu olan arkadaşlarım var. çocuklarına atatürkçü eğitim veren okul bulamıyorlar. bizim dönemimizde de eğitim sistemi çok iyi değildi belki, ezberci bir eğitim gördük ama atatürkçü bir eğitim aldık. şimdilerden iyiydi. mukayese bile edilemez” ifadelerini kullandı.
    --- spoiler ---

https://odatv.com/…alan-icini-doktu-11081841_m.html
  • kemalist değilim ama kemalistlerin de çocuklarını kendi istedikleri gibi yetiştirme hakkı olduğuna inanıyorum. zamanında dinciler için de aynı şeyi savunduğum gibi.

kendi çocuğumun da ırkçı ve dinci gerzekliklerle beyninin yıkanmayacağı, dünyalı olmanın ne demek olduğunu öğreneceği bir okulda okumasını istiyorum. sırf zamanı gelince din dersi görmesine itiraz edeyim diye nüfus cüzdanını yenilerken din hanesini sildirdim. bakalım ne olacak.
  • tanım: ülkenin ve yeni nesillerin hayrına olan durum.

en doğrusu 18 yaşına gelen bireylerin kendi tercihini yaparak atatürkçü olup olmamayı seçmesidir. küçücük çocuklara atatürkçülük fikrini verince büyüdüklerinde 10 kasımda ayağa kalkmayanları ölümle tehdit eden canavarlara dönüşüyorlar.
  • bazı akitlerin mutlu olduğu durum. en başta şunu kesinleştirelim, ne yaparsanız yapın atatürk kabusunuz olacak. bu anti-atatürkçüler faşistin, yobazın önde gidenidir ama işlerine pek gelmez. türkiye kurulurken 50+ fabrika açılıp tl gayet değerliyken sizin b.ktan rejiminizin sonuçları ortada. bak hatta gösteriyorum:
    (bkz: 10 agustos 2018 dolar kuru)

bu ülkeden kimse atatürk ismini ve düşüncelerini silemeyecektir. sizin gibi bu düşünceyi çekemeyen ikiyüzlüleri kurtuluş savaşında da gördük, hepiniz ingiliz'i yaladı. sonra da olmasaydın olurduk diye saçmaladı. siz busunuz işte.
  • ciddi bir sıkıntı bu. eğitim düzeyi iyi olan ebeveyn şuan çocuğunu türkiye'deki okulların %90'ına yollamak istemez. kalan orana da çocuğunun kabul edileceği meçhul... imkanınız varsa özel hoca tutun, okula yollamayın diyorum. beynini öyle bir yıkarlar ki, bu çocuk benim mi? dersiniz.
  • birader bu başlığa şu ana kadar yazan 3 kişi de bir şaka heralde (karanlikruya hariç). virüs olmalı.

''kemalist değilim ama kemalistlerin de çocuklarını kendi istedikleri gibi yetiştirme hakkı olduğuna inanıyorum. zamanında dinciler için de aynı şeyi savunduğum gibi...'' what the fuck ? kardeşim kemalist derken ? kemalist çocuğu derken ? sen orospu çocuğusun heralde ? senin o kemalist eğitim dediğin zaten bu ülkenin kendi eğitimi (in english ''default'') eğer bunu kabul edemiyorsan siktir olup gidersin bu ülkeden. ilk entryi yazan arap sanki normal bir tespit yapmış gibi bir de ''teknik'' falan değerlendirmiş yok kemalistin yetiştirme hakkı varmış falan. patlasan da çatlasan da bu ülkede tüm çocuklar (2002 ye kadar) öyle yetişti, bu karanlık günler geçince yine öyle yetişecek. eğer ülkeye birşey olmazsa.

''ciddi bir sıkıntı bu. eğitim düzeyi iyi olan ebeveyn şuan çocuğunu türkiye'deki okulların %90'ına yollamak istemez. kalan orana da çocuğunun kabul edileceği meçhul... imkanınız varsa özel hoca tutun, okula yollamayın diyorum. beynini öyle bir yıkarlar ki, bu çocuk benim mi? dersiniz.'' bu 'yazar'da sanki ilk arap normal birşey yazmış gibi kendince bir yazı yazmış da kardeşim niye özel hoca tutsun millet, para içinde mi yüzüyor herkes ? okulların %90 ına yollamak istemez demişsin ama bunun sebebi açık değil mi işte arapçı/islamcı zihniyet hani ebeveynlerin göndermek istemiyor demesine katılıyorum da adam olsak da (hep beraber) bunun olmasına izin vermeseydik daha iyi değil miydi ? ayrıca bu yazdığından anlayamadım, sence ''kemalist eğitim'' diye birşey var mı ?

edit : yeqzek adlı bir aktroll daha katılmış ve durumu normal bulmuş. ahahahahhaha. çok komiksiniz ya.

edit 2 : benim benimsediğim tek eğitim sistemi, atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda hazırlanmış ve adı 'türk eğitim sistemi' olan sistem.
  • mk mal ulusalcıları ülke bu duruma ağa babalarınız herkese kemalizmi zorunlu tuttuğu için geldi halen utanmadan küfrediyorsunuz. şu anki iktidarın da bu başlığı açan gibi akttollerin de sebebçisi sizsiniz. halen daha kibriniz ve mallığınız bitmedi. herifçioğlu halen daha beğenmeyen siktirsin gitsin diyor. sonra ben ulusalcılara küfredince kötü oluyorum

(bkz: #80146785)
  • tekkelere, vakıflara çocuklarını yollayıp da siktirsin mi dediğim durum.

(bkz: şalvarlı fesli çocukların sikildiği düşüncesi)
  • siz iflah olmazsınız lan piç kuruları; hala buraya doluşup atatürk/atatürkçülük kötülüyorsunuz. adam yüz sene önce dünyada örnek olan modern eğitimi armağan etti ülkeye, yüz yıl geçti dünya uçtu gitti, bizim orospu çocukları kemalizm diye ağlıyor hala.

tanım: memleketin uzun yıllar sikini doğrultamamasına sebep olacak durumun akrep nalan tarafından dile getiriliş şekli.