şükela:  tümü | bugün
  • mükemmel bir akp başarısıdır. tek umudumuz nükleer santral amk.

"bu korkunç artış oranı, chp milletvekili sezgin tanrıkulu’nun tbmm’ye verdiği araştırma önergesinde dile getirildi. çocuklara yönelik cinsel istismar davası 2006’da 2 bin 414 iken, bu rakam 2011’de 16 bin 827’e yükseldi."

link
  • (bkz: islam)
  • ülkemizde pedofili suçunun cezasının yeterince ağır olmamasından yani caydırıcılığının az olmasından da kaynaklanan durum.

türk ceza kanununun 102 nci maddesinde tanımlanan cinsel saldırı suçunun nitelikli hallerinden, 103 üncü maddesinde tanımlanan çocukların cinsel istismarı suçundan veya 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasında tanımlanan reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun nitelikli halinden hapis cezasına mahkum olanlar, hakim kararı ile cezanın infazı sırasında ve koşullu salıverildikleri takdirde, denetim süresi içinde; a) testosteron etkisini önemli ölçüde azaltıcı tedaviye tabi tutulabilirler, b) tedavi amaçlı programlara ka- tılmakla yükümlü kılınabilirler, e) çocuklarla bir arada olmayı gerektiren bir ortamda çalışmaktan yasaklanabilirler, f) çocuklar hakkında bakım ve gözetim yükümlülüğünü gerektiren faaliyet icra etmekten yasaklanabilir- ler. (8) yedinci fıkrada yazılı suçlar bakımından itiyadi suçlu veya mükerrir olan hükümlülerin, aynı fıkrada tanımlanan yükümlülüklere ve yasaklara tabi tutulmaları zorunludur. bu yükümlülük ve yasakların uygulanmasına cezanın infazı tamamlandıktan sonraki denetim süresi zarfında da devam olunur. (9) mükerrir veya özel tehlikeli diğer hükümlüler, bu madde hükümlerine göre kendilerine yüklenen yükümlülüklere ve yasaklara cezanın infazı tamamlandıktan sonra devam eden denetim süresi zarfında aykırı hareket etmeleri halinde, hâkim kararı ile zorlama hapsine tabi tutulur. zorlama hapsinin süresi onbeş günden az ve ihlâlin tekrarı halinde toplam bir yıldan fazla olamaz”.

bu işlem amerika birleşik devletlerinde kaliforniya dahil sekiz eyalette uygulandığı gibi; çek cumhuriyetinde cinsel suç faili erkeklerin, polonya’da yakın akrabaya tecavüz ve pedofil faillerinin ilaçla hadım edildiği, ingiltere, isveç, danimarka ile kanada’da ise suçluların isteğine bağlı olarak bu işlemin uygulandığı bilinmektedir. ancak, ülkemizde cinsel suç faillerine bu işlemin tatbikinin kabul edilip edilmemesi tıbbi görüşler doğrultusunda değerlendirilmektedir.

sanki türkiye üst paragrafta bahsi geçen ülkelerden daha fazla insana değer verip insan haklarına saygılı bir ülke anasını satayım. gel gelelim bu tarz suçları işleyenlere insan demenin anayasaya aykırı olması gerektiği düşüncesindeyim.

not: fiziksel ve duygusal istismara uğrayan çocukları da hesaba katarsak ülkede istismara uğramayan çocuk kalmaz.
  • en büyük sorunlarımızdan birisi.bunların sebebi cehalet, cehalet,cehalet. daha sonra da çifte standart.geleceğimiz sırf bu yüzden iyi değil. ülke seviyesi dolarla ile ölçersen bu olur. terazin bilgi olsa keşke
  • 6 yaşındaki çocukların evlenebileceği yönünde demeç veren zihniyetin ürünüdür, tebrik ediyoruz.
  • dünyanın başka ülkelerinde de var diyenlerin,
    dünyanın başka ülkelerinde de var diyeceklerin,
    ışık almayan yerlerine şimdiden bacağım girsin!
    sanırım ancak bu şekilde anlayabilecekler.
    buradan gidip ingiltere ve belçika'daki çocuk tacizlerini engelleyemeyeceğine göre, boş konuşup gereksiz örnekler vermeye gerek yok. başka ülkede olması senin ülkende olanı meşrulaştırmaz ya da çözüme ulaştırmaz.
    bu veya benzeri konularda dünyanın en salakça argümanı başka ülkelerde de örnekleri var demektir.
    %697'lik artış sadece bilinen vakalar.
    acilen yurtdışındaki gibi sadece çocukların şikayetleri üzerine soruşturma açan ve çocuğu koruma altına alarak rehabilite edebilecek bir birim kurulması gerekiyor.
  • sayının artmasıyla akp'nin doğrudan bağlantısı tabii ki var. (bkz: aile ve sosyal politikalar bakanlığı)

bu bakanlığın çocuk istismarına bulduğu yegane çözüm, çocuklara çığlık atmayı öğretin demekti hatırlarsanız. ne iş yapıyor aile ve sosyal politikalar bakanlığı? neden var? kadınları ve çocukları korumak için. hukuk sistemine girmiyorum bile ki, ördeğe tecavüz eden potansiyel pedofililer serbest kaldı bu ülkede.

ben de kayıt altına alındığı için sayının yüksek göründüğü kanısındayım. ancak bu, hükümetin bu konuda yetersiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • fuhuş yaşının sekiz yaşa düşmesiyle eşdeğerdir. daha bugün, sol gazete'de "şeyhler için çocuklara fuhuş yaptırıldığı" iddasını içeren bir haber vardı.
  • aslinda ne artan ne azalandir. sadece kayit altina alinma orani artmistir. tipki abdde escinsel evliliklerin yasallasmasina kadar yasal olarak taninan evli escinsel olmamasi gibi.

dava sayisinin artmasi da bilincin artmasi kaynakli bence. bunun da en buyuk yardimcisi ucuz bilgi kaynagi internet gibi durmakta.