• mükemmel bir akp başarısıdır. tek umudumuz nükleer santral amk.

"bu korkunç artış oranı, chp milletvekili sezgin tanrıkulu’nun tbmm’ye verdiği araştırma önergesinde dile getirildi. çocuklara yönelik cinsel istismar davası 2006’da 2 bin 414 iken, bu rakam 2011’de 16 bin 827’e yükseldi."

link
  • 6 yaşındaki çocukların evlenebileceği yönünde demeç veren zihniyetin ürünüdür, tebrik ediyoruz.
  • ülkemizde pedofili suçunun cezasının yeterince ağır olmamasından yani caydırıcılığının az olmasından da kaynaklanan durum.

türk ceza kanununun 102 nci maddesinde tanımlanan cinsel saldırı suçunun nitelikli hallerinden, 103 üncü maddesinde tanımlanan çocukların cinsel istismarı suçundan veya 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasında tanımlanan reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun nitelikli halinden hapis cezasına mahkum olanlar, hakim kararı ile cezanın infazı sırasında ve koşullu salıverildikleri takdirde, denetim süresi içinde; a) testosteron etkisini önemli ölçüde azaltıcı tedaviye tabi tutulabilirler, b) tedavi amaçlı programlara ka- tılmakla yükümlü kılınabilirler, e) çocuklarla bir arada olmayı gerektiren bir ortamda çalışmaktan yasaklanabilirler, f) çocuklar hakkında bakım ve gözetim yükümlülüğünü gerektiren faaliyet icra etmekten yasaklanabilir- ler. (8) yedinci fıkrada yazılı suçlar bakımından itiyadi suçlu veya mükerrir olan hükümlülerin, aynı fıkrada tanımlanan yükümlülüklere ve yasaklara tabi tutulmaları zorunludur. bu yükümlülük ve yasakların uygulanmasına cezanın infazı tamamlandıktan sonraki denetim süresi zarfında da devam olunur. (9) mükerrir veya özel tehlikeli diğer hükümlüler, bu madde hükümlerine göre kendilerine yüklenen yükümlülüklere ve yasaklara cezanın infazı tamamlandıktan sonra devam eden denetim süresi zarfında aykırı hareket etmeleri halinde, hâkim kararı ile zorlama hapsine tabi tutulur. zorlama hapsinin süresi onbeş günden az ve ihlâlin tekrarı halinde toplam bir yıldan fazla olamaz”.

bu işlem amerika birleşik devletlerinde kaliforniya dahil sekiz eyalette uygulandığı gibi; çek cumhuriyetinde cinsel suç faili erkeklerin, polonya’da yakın akrabaya tecavüz ve pedofil faillerinin ilaçla hadım edildiği, ingiltere, isveç, danimarka ile kanada’da ise suçluların isteğine bağlı olarak bu işlemin uygulandığı bilinmektedir. ancak, ülkemizde cinsel suç faillerine bu işlemin tatbikinin kabul edilip edilmemesi tıbbi görüşler doğrultusunda değerlendirilmektedir.

sanki türkiye üst paragrafta bahsi geçen ülkelerden daha fazla insana değer verip insan haklarına saygılı bir ülke anasını satayım. gel gelelim bu tarz suçları işleyenlere insan demenin anayasaya aykırı olması gerektiği düşüncesindeyim.

not: fiziksel ve duygusal istismara uğrayan çocukları da hesaba katarsak ülkede istismara uğramayan çocuk kalmaz.
  • (bkz: islam)
  • oncelikle: cocuklara igrenc seyleri yapanlar direkt oldurulsun bence, ya da kimyasal hadim midir nedir ondan yapilsin. net yani, bunun affi filan yok.

bu igrencliklere sebep ararken islamdir, cinsel acliktir, cocuklarin zorla evlendirilmesidir filan bunlara kadar hiiiic gelmeyin. niye? cunku: hayatimda turk toplumu kadar cocuklari toplumun mali olarak goren hicbir toplum gormedim. bunu gozlemlemek icin herhangi bir yasta - ozellikle de bebek- cocukla disariya cikip 5 dakika insanlarin arasinda yurumeniz yeterli. 5 dakikaya bile kalmaz hatta.

simdiye kadar tamamen yabanci insanlarin hiiiic alakalarinin olmadigi baskalarinin cocuklarina ve bebeklerine benim yanimda yaptiklari:

- yanagindan opmek!
    - gobegini acmak suretiyle opmek!
    - atletini siyirmak suretiyle sirtindan opmek!
    - ensesinden opmek!
    - ellerinden ayaklarindan opmek veya isirmak!
    - saclariyla oynamak!
    - hava sicak diye elindeki pet siseden su alip kafasina dokmek!
    - alti degistirilirken seyretmek, cinsel organlariyla ilgili komik oldugunu dusundugu yersiz yorumlar yapmak!
    - poposundan isirmak!
    - agzindan opmek!
    - opemiyorsa misal hastaysa filan yine de ellemek, oksamak. ki hasta birinin 'ay dayanamiycaaam onu melekler korur' diyerek optugune de sahidim!
    - kiyafetlerini duzeltmek, cekistirmek, cikartmak, giydirmek!
    - oyun olsun diye emzigini cikartip takmak!
    - yere dusen emzigi agzina sokup cocuga vermek!
    - annesinin kucagindan cekip kendi kucagina almak!
    - kendi mendiliyle cocugun burnunu silmek!
    - isirdigi yiyecegin yarisini cocuga vermek!
    - ay ne guzelsin sen deyip sak diye fotografini cekmek!

bunlar eylemler. sozler ise soyle:

- gel opeyim (382534 farkli sekilde) ya da kucagima otur (3893563 farkli sekilde)
    - usumus bu, bu havada dolastirma evine don
    - az giydirmissiniz/cok giydirmissiniz
    - bu yasta emzik olmaz sen bebek misin
    - aglama xyz gelir kizar sana
    - bezi cikartman lazim yoksa kicini geceleri fareler isirir (saka degil)
    - onu yapma bunu yeme onu yap bunu ye (3783639 farkli sekilde)

bunlar bizim toplumumuzdaki teyzeler, amcalar, baska anneler babalar, kisacasi herkes. bu toplumda cocuk dedigin varlik herkesin mali. herkes cocuga istedigi gibi dokunabilir, sevebilir, opebilir, annesine terbiyesizlik noktasinda mudahale edebilir. bilincsiz anneler babalar bunu destekler, op cocugum amcani ablayi vs seklinde. bilincli anneler tepki verince de aa kadin manyak biz onun iyiligini dusunuyoruz derler. kadin yere dusmus emzigi agzina soktu cikartti, elalemin cocugunun agzina geri soktu, annesi kizinca ne yani mikrop mu kapsin diye bagirdi! bazal seviyedeki bilinc bu seviyede. bebegi sevmek/opmek icin anneden izin almak diye birsey zaten dusunulemiyor, yani boyle bir konsept yok beyinde. ne var ki opsem ya yedik mi bebegini kafasi. eger cocuk konusabiliyorsa bile cocuktan da izin almak zaten dusunulemez, sonucta cocuk o soz hakki zaten yok. anneden de izin istemek de gereksiz, zaten cocuk karnindan ciktigi saniye itibariyle kamu mali. hatta daha cocuga hamileyken bile hic tanimadiginiz biri gelip gobeginizi oksayabilir, sonucta icinde cocuk var ve kadin onu herkesle sevsin oksasin diye yapmis.

cunku istismar sadece cinsel degildir, hic tanimadigin bir kadin metroda gelip senin saclarinin luleleriyle oynasa ne hissedersin? heh iste cocuk da aynen onu hissediyor, bir de ustune anlayamiyor ve korkuyor. yaninizda bir cocukla yalvariyorum sokaga cikin ya, kimbilir yukaridakilerden farkli neler yasayacaksiniz, o cocuk sizin dibinizdeyken ustelik. sikinti farkindaligin olmamasi. cocugun birey olmamasi herkesin beynine o kadar yerlesmis ki, bugun yolda bir amca cocugun ayagini isirsa 'ay uf puf napalim iste densiz' filan deniliyor. boyle ufaktan ufaktan biz bile kaniksadik durumu. siz de farkinda olmadan bunlari bir cocuga yapmis olabilirsiniz, turklerde omurilikten geliyor 'cocugu oppp, ayagini isirrrr' komutu.

ne munasebet diyen anneler babalar arttikca, cocuklara bayramda zorla el opturulmedikce, teyzeler pazarda opmeye kalkistiginda 'ben sizi sokak ortasinda opuyor muyum' diye diklendikce, 'sen kimsin benim cocuguma kendisinden ve benden izin almadikca dokunursun' diye cikistikca belllki biraz kirilir bu algi.

sakin ama sakin bana 'ay biz turkler sicak kanliyiz, dokunmatigiz'le gelmeyin. daha biz bebekleri, cocuklari yanibasimizdayken boyle mudahalelerden koruyamiyoruz. cehaletin iyi niyeti olmaz. hani geyik bir laf var ya cehennemin taslari iyi niyetle dosenmistir mi ne. iste yukaridakiler de guya "iyi niyetle" yapilmis seyler.

bu konuda son zamanlarda ustuste bir seyler yasadigimdan bu hiddetim, yoksa cocugum filan yok yani. gitgide igrenc bir toplum oluyoruz, gercek bir bok cuvalina donuyoruz. cocuklarin/bebeklerin kilina zarar verenlerden de, ebeveynlerinin yaninda hic tanimadiklari bebekleri futursuzca openlerden de, sahibinin yaninda duran kopegi tekmeleyenlerden de, cinsel tercihleri sebebiyle insanlari oldurenlerden de, namus ugruna kadinlari olduren ya da intihara surukleyenlerden de, kadini elleriyle dayak yedigi kocasina geri gonderenlerden de, tuttugu takim ugruna oldururummm diye aniranlardan da topundan nefret ediyorum, igreniyorum. allah belanizi versin, azalarak bitin.
  • en büyük sorunlarımızdan birisi.bunların sebebi cehalet, cehalet,cehalet. daha sonra da çifte standart.geleceğimiz sırf bu yüzden iyi değil. ülke seviyesi dolarla ile ölçersen bu olur. terazin bilgi olsa keşke
  • sayının artmasıyla akp'nin doğrudan bağlantısı tabii ki var. (bkz: aile ve sosyal politikalar bakanlığı)

bu bakanlığın çocuk istismarına bulduğu yegane çözüm, çocuklara çığlık atmayı öğretin demekti hatırlarsanız. ne iş yapıyor aile ve sosyal politikalar bakanlığı? neden var? kadınları ve çocukları korumak için. hukuk sistemine girmiyorum bile ki, ördeğe tecavüz eden potansiyel pedofililer serbest kaldı bu ülkede.

ben de kayıt altına alındığı için sayının yüksek göründüğü kanısındayım. ancak bu, hükümetin bu konuda yetersiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • sadece ihbarların ve şikayetlerin arttırılmasına dayandırılmayacak bir gelişmedir. sonuçta bu haltı yiyenleri destekleyenler ve "bütün dünyada yapılıyor" diye örnek verenler, bahsi geçen sapıklarımızın suçu işlemek ile işlememek arasındaki çizgide işlemesi yönünde gazını vermektedir. bunun üstüne "çok cezası da yok zaten, baksanıza" fikrinin bilinç altı ve üstüne işlenmesi de, normal şartlarda en azından korkup yapmayacak olanların önündeki korku engelini ufaltmaktadır.

ha üstüne bir de hayat tarzını ahlaki olarak örnek aldıkları kişilerin dahi bu işi yapmış olmasını "dönemin şartları" diye savunup o dönemi bu güne getirme sapkınlığının bile etkisi vardır.

her şekilde sayı artmıştır ve sayı ne yazık ki dünyanın ortalama artışına göre kat be kat artmıştır. yüksek artış oranı gösteren bölgelerin hangi ahlaki değerleri %99 oranında benimsediğine ise dikkat etmek yararlı olabileceği gibi, daha detaylı bir tarama ile bahsi geçen bölgelerdeki hangi değerlere bağlı kişilerin öncelikle bu suçu işlediği de görülebilir.
  • adalet bakanlığı’nın konuyla ilgili verilerini incelendiğinde gerçekten de 2009 yılından itibaren ciddi bir artış göze çarpıyor. ancak kaynağın açıklama kısmında, bu ani artışın sebebinin veri derleme ve işleme konusunda adalet bakanlığı’nın yeni bir yöntem kullanmaya başlaması olduğu bilgisine yer verilmiş. 2004-2008 yılları arasında dosya bazında; yani sadece dosyadaki en ağır suç esas alınarak sayım yapılırken, 2009 yılı sonrasında yeni yönteme geçilmiş ve dosyadaki tüm suçlar ayrı ayrı sayılmaya başlanmıştı.

çocuk istismarı arttı mı, azaldı mı, yoksa sabit mi kaldı bilmesek de 2015 yılında çocuklara yönelik cinsel istismar suçundan açılan dava sayısı 16.957 gibi çok büyük bir sayı oldu.

detayları türkye'de hukuk bülteninde bulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap